• Odbierz prezent
Spółka CDPROJEKT zaliczyła mocny spadek

Wtorkowe wybicie okazało się trudne do utrzymania na wczorajszej sesji. O ile początek sesji podtrzymywał pozytywne nastawienie i zarówno indeks bazowy, jak i kontrakty terminowe podążały mocnym ruchem w górę, o tyle w drugiej połowie zapał kupujących osłabł.

Po stronie indeksu bazowego mocny spadek zaliczyła mający największych udział w indeksie spółka CDPROJEKT. Był może źródłem napięć były notowania kontraktów terminowych na giełdach amerykańskich, gdzie właśnie do głosu dochodziły futures na indeksy w większej mierze oparte na spółkach „starej ekonomii”, a osłabiał się sentyment na głównych beneficjentach pandemii, czyli spółkach technologicznych. Należy jednak zaznaczyć, że już po zamknięciu notowań na krajowym rynku rynki amerykańskie ogółem na powrót wykazywały większy optymizm i względem wczorajszego popołudnia bieżące kursy są o ponad 2% wyższe.

Na wykresie dziennym wspomniana wolta w połowie sesji skutkował pojawieniem się formacji spadającej gwiazdy sugerującej osłabienie wzrostowego impetu. O ile wybicie z wcześniejszego trendu bocznego oraz przełamanie zniesienia 50% wcześniejszej fali spadkowej są podtrzymane, o tyle bariera oporu marcowej luki cenowej (1750 pkt.) pozostaje w mocy. Patrząc jednak na wspomniane zachowanie rynków zagranicznych zagrożenie w postaci spadającej gwiazdy raczej powinno być zanegowane i początek sesji zapowiada się wzrostowo. W dzisiejszym kalendarium pojawi się sporo odczytów, w strefie euro to będą wskaźniki nastrojów, zarówno konsumentów jak i przedsiębiorców, w USA to będzie raport o zamówieniach na dobra trwałego użytku oraz cotygodniowe podsumowanie o zasiłkach dla bezrobotnych. /Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

 Spółka CDPROJEKT zaliczyła mocny spadek  - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk