• Odbierz prezent
CCC spółka

W ostatnim czasie poinformowano, że znana spółka z branży obuwniczej CCC otrzymała dofinansowanie na koszty pracownicze w wysokości 23 mln zł.

 

10 kwietnia spółka obuwnicza CCC poinformowała w swym komunikacie prasowym, że otrzymała dofinansowanie w wysokości 23 mln zł na pokrycie kosztów pracowniczych.

Dyrektor ds. kadrowych CCC – Gabriela Kahl poinformowała w komunikacie: „Zgodnie z dotyczącymi nas zapisami ustawy o COVID-19, złożyliśmy wnioski o skorzystanie z mechanizmów pomocowych w obszarze kosztów pracowniczych. Ubiegaliśmy się o pokrycie 40 procent wynagrodzenia pracownika przez Państwo (limit 40 procent przeciętnego wynagrodzenia) w przypadku zmniejszenia jego etatu o 1/5 oraz pokrycie przez Państwo postojowego w wysokości do 50 procent płacy minimalnej.”

Dodano, że spółka jako jedna z pierwszych, złożyła wniosek w tej sprawie już 1 kwietnia i zgodnie z 7-dniowym terminem otrzymała odpowiedź pozytywną. W efekcie spółka CCC otrzymała dofinansowanie na łącznie 23 mln zł na trzy miesiące. Część środków wpłynęła już na konta spółki.

CCC jest jedną ze spółek z warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych, które najmocniej ucierpiały w wyniku sytuacji gospodarczej spowodowanej epidemią koronawirusa. Spółka była zmuszona zamknąć swe sklepy stacjonarne.

Ze względu na brak notowań w najbliższych dniach, reakcję inwestorów na GPW zobaczymy dopiero we wtorek. Warto wspomnieć, że w dniu wczorajszym spółka CCC zakończyła notowania na mocnym plusie o 6,37%. Kurs akcji CCC na zamknięciu wyniósł 35,40 zł.

Czytaj także: Tarcza Antykryzysowa - jak rząd za miliardy złotych chce ratować gospodarkę przed koronawirusem?

  W czwartek poznaliśmy projekt rządowej „Tarczy Antykryzysowej”, która ma chronić pracodawców i pracowników przed skutkami spowolnienia gospodarczego spowodowanego pandemią koronawirusa i która pochłonie ponad 200 mld złotych. Zakłada ona wsparcie finansowe dla przedsiębiorców, których firmy ucier.. Czytaj
Tarcza Antykryzysowa - jak rząd za miliardy złotych chce ratować gospodarkę przed koronawirusem?


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk