• Odbierz prezent
Spółka Blockchain Lab zmienia strategię rozwoju, ratując się przed upadkiem

Notowana na NewConnect spółka Blockchain Lab (wcześniej Domenomania.pl) poinformowała w raporcie bieżącym z 1 kwietnia o zmianie strategii rozwoju. Zarząd spółki zdecydował o marginalizacji dotychczasowego profilu działalności, obejmującego rejestrację i hosting domen internetowych, jednocześnie stawiając na sektor gamingowy i technologię blockchain.  

 

Blockchain Lab, zmieniając strategię rozwoju, zdecydował o tym, że podstawowym obszarem działalności spółki będzie inkubowanie projektów gier, które w swoim mechanizmie rozgrywki lub ekosystemie będą wykorzystywać technologię blockchain w zakresie kryptowalut lub cyfrowych tokenów. Blockchain Lab chce zająć się współtworzeniem takich projektów, obsługą marketingową, a także dystrybucją i sprzedażą (samodzielnie lub w kooperacji z uznanymi wydawcami). Projekty gier mają być wieloplatformowe (dostępne na komputery PC, konsole i urządzenia mobilne). Spółka chce uruchomić również platformę do handlu cyfrowymi przedmiotami lub pakietami z gier, w której płatności będą odbywały się przy pomocy kryptowalut lub tokenów.

Blockchain Lab zakłada rozwijanie przynajmniej jednego projektu kwartalnie.

Czytaj także: Hype ma krótkie nogi. Long Blockchain - były producent napojów - pod lupą SEC

Long Blockchain Corporation, amerykańska spółka, która w grudniu zeszłego roku zdecydowała się zmienić swoją nazwę i działalność z produkcji napojów na… kopanie kryptowalut, zdaje się nie tylko nie spełniać oczekiwań inwestorów, ale również mieć problemy z amerykańskim regulatorem finansowym SEC, k.. Czytaj
Hype ma krótkie nogi. Long Blockchain - były producent napojów - pod lupą SEC

 

Spółka Domenomania.pl zadebiutowała na NewConnect w kwietniu 2011 r. z wyceną 2,35 PLN. Ze względu na liczne problemy z płynnością finansową zmieniła ona nazwę na Blockchain Lab w listopadzie 2011 r., wciąż jednak prowadząc główną działalność w obszarze hostingu i rejestracji domen internetowych. Spółka miała problemy również z terminową publikacja raportów finansowych, za co GPW czasowo zawiesiła jej notowania w maju zeszłego roku. Obecny kurs akcji to 0,7800 PLN.


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk