• Odbierz prezent
Spółka BIOMEDLUB wykazuje 7% wzrost przychodów oraz 18% wzrost zysku netto

Początek tygodnia na krajowym rynku przyniósł niewielkie osłabienie głównych indeksów. Gorzej zachowywały się większe spółki, wśród nich najbardziej obciążyły indeks akcje CDPROJEKT oraz LPP.

Dla indeksu WIG wczorajsze notowania przez pryzmat wykresu niewiele zmieniają. Kurs pozostaje lekko poniżej średniej 15- sesyjnej. W perspektywie ostatnich 3 miesięcy jest wykazywany trend boczny o granicach ok. 49-53 tys pkt. Niezdecydowane zachowanie wczorajszych notowań – wzrostowe otwarcie i późniejszy spadek – można powiązać z nastrojami giełd zachodnioeuropejskich, które również wykazywały zbliżone zachowanie. Pewną niespodzianką może natomiast być brak reakcji na wzrostowe odreagowanie jakie miało miejsce już z początkiem sesji, czyli zazębiając się z notowaniami w Europie, na giełdach amerykańskich. Niewykluczone, że tak to właśnie potraktowano, jako jedynie odreagowanie.

W bieżących komunikatach spółek zwracamy uwagę na często przewijający się w komentarzach, z racji wysokiej zmienności i obrotów, BIOMEDLUB. Spółka opublikował wczoraj raport półroczny wykazujący blisko 7% wzrost przychodów oraz 18% wzrost zysku netto. Jak na razie mocno to kontrastuje z ponad 10-krotnym wzrostem cen akcji od początku roku, ale zgodnie z wypowiedzią prezesa prace nad lekiem na COVID-19, które stoją za rynkowym sentymentem, idą zgodnie z planem. Z kolei MABION w raporcie bieżącym poinformował o zawarciu porozumienia z australijską firmą VAXINE określające warunki dalszych umów mających na celu nawiązanie współpracy na rzecz wspólnego rozwoju, produkcji i wprowadzenia na rynek w UE szczepionki na COVID-19. Dla PKOBP pojawiają się pogłoski o możliwym przeprowadzeniu skupu akcji własnych, nie jest to jednak oficjalna komunikacja ze spółki, chociaż w sierpniu zostały wprowadzone w statucie zmiany, które to umożliwiają.

W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyt wskaźnika nastrojów w niemieckiej gospodarce instytutu ZEW oraz popołudniowy raport o produkcji przemysłowej w USA. Ponadto dziś kończy się posiedzenie RPP, jednakże nie są oczekiwane zmiany w bieżącej polityce pieniężnej. /Marcin Brendota/

WIG w układzie dziennym

Spółka BIOMEDLUB wykazuje 7% wzrost przychodów oraz 18% wzrost zysku netto  - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk