• Odbierz prezent
Spółka Apple jako pierwsza na świecie przekracza 2 bln USD kapitalizacji

WIG20 wczoraj znów wykazał słabość w ostatniej godzinie handlu, co w połączeniu z dzisiejszą, pierwszą od dłuższego czasu wyraźnie korekcyjną sesją w Azji, niezbyt dobrze rokuje. Wczoraj w USA, po kolejnej poprawie rekordów, główne indeksy także zniżkowały, a punkt zwrotny nastąpił zaraz po publikacji protokołu z ostatniego posiedzenia Fed – tzw. minutes, w którym powtórzono zapewnienie Rezerwy Federalnej o zobowiązaniu się do wykorzystania „pełnego zakresu narzędzi do wspierania gospodarki USA w tym trudnym czasie, a także zasugerowano możliwość dalszego dostosowania środków polityki monetarnej w obliczu olbrzymiej niepewności w gospodarce.”

Z prognoz Fedu wynika, że stopy procentowe pozostaną bez zmian przez cały 2022 r. Co ciekawe, umocnił się korekcyjnie dolar, a dość mocno zniżkowało złoto. Apple przekroczyło 2 bln USD kapitalizacji jako pierwsza spółka na świecie.

W kraju sezon publikacji wyników finansowych oraz opóźnionych Walnych Zgromadzeń decydujących o podziale wyniku finansowego za 2019 rok w pełni (szczegóły w Wybranych Komunikatach). Z największych spółek wczoraj po sesji raporty okresowe opublikowało KGHM oraz Tauron, dziś przed sesją PGNIG i PKP CARGO. „Gwiazda” handlu na GPW – Biomed Lublin wczoraj znów był aktywny jeśli chodzi o komunikaty bieżące oraz utrzymał z dnia poprzedniego status spółki, której walorami handlowano na całej GPW najchętniej (tym razem wystarczyły jednak ponad połowę mniejsze obroty – 97 mln zł). W kontekście spółek sektora budowlanego, GDDKiA zwiększyła plany tegorocznych ogłaszania tegorocznych przetargów o projekty na 222 km dróg więcej. /Zbigniew Obara/

WIG w układzie dziennym

Spółka Apple jako pierwsza na świecie przekracza 2 bln USD kapitalizacji - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk