• Odbierz prezent
Spółka Allegro okazała się inwestycyjnym hitem

Z wielką ciekawością oczekiwaliśmy na dzisiejszy debiut spółki Allegro na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Pikanterii dodawał fakt, iż nie wszyscy komentatorzy rynkowi byli przekonani o sukcesie polskiego giganta z branży e-comerce.

Spółka Allegro- wycena nie ma znaczenia, gdy jest tak potężna redukcja

Pierwszym zwiastunem udanego debiutu była bardzo wysoka redukcja podczas zapisów. Oczywiście nie mieliśmy do czynienia z rekordem, jednak fakt, iż inwestorzy otrzymali jedynie 15% pożądanych akcji, doskonale pokazuje, jak ogromnym zainteresowaniem cieszyły się akcje spółki Allegro. Kolejną kwestią wspierającą kupujących jest gwarancja przyszłego wejścia spółki Allegro do indeksu WIG20. Jest to jedynie kwestią czasu, za sprawą oszałamiającej kapitalizacji, przekraczającej nawet dotychczasowego lidera, czyli spółkę CD Projekt. W związku z powyższym, fundusze inwestycyjne posiadające ekspozycję na polski rynek, będą zmuszone uzupełnić swoje portfele o akcje spółki Allegro, co stanowić będzie dodatkowy popyt na rynku. W takich okolicznościach, akcjonariusze indywidualni mieli sporą poduszkę bezpieczeństwa, w konfrontacji z tezą, że wejście amerykańskiego konkurenta (Amazon), wpłynie negatywnie na przebieg debiutu spółki Allegro.

Dzisiejsze notowania spółki Allegro

Akcjonariusze, którzy zdecydowali się na zakup udziałów w największej platformie handlowej w Polsce, mają dzisiaj sporo powodów do zadowolenia. Przede wszystkim akcje spółki Allegro otworzyły się z ponad 50% wzrostem na poziomie 65 zł. Jednak jeszcze bardziej cieszy fakt, że już od prawie 2 godzin kurs ten się utrzymuje. Oznacza to, że każdy kto zainwestował spekulacyjnie, wyłącznie pod debiut, miał dostatecznie dużo czasu, by wyjść z pozycji inkasując potężny zysk.


Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk