• Odbierz prezent
Spółka Alior Bank- czy to już koniec bessy?

Jednym z najciekawszych tematów dzisiejszej sesji na Giełdzie Papierów Wartościowych oraz najmocniej rosnącymi walorami z indeksu WIG20 są dzisiaj akcje spółki Alior Bank (+6,21%, 14,20 zł). Przyjrzyjmy się nieco dokładniej, czy dzisiejsza szarża byków zmienia spojrzenie długoterminowe.

Sytuacja na spółce Alior Bank

We wczorajszym wpisie dotyczącym indeksu WIG Banki, zwracałem uwagę, iż nadchodzi moment kiedy warto się zacząć interesować tym sektorem. Podczas dzisiejszej sesji, banki radzą sobie bardzo dobrze, dlatego bierzemy na tapetę niesamowicie mocno zdołowanego reprezentanta tej branży. Mam na myśli spółkę Alior Bank, która z okolic 90 zł, spadła w rejon nieco powyżej 10 zł. Tak spektakularna przecena rodzi spore możliwości nawet z punktu widzenia spekulacyjnego odbicia. Jednak my się dzisiaj zajmiemy zdecydowanie szerszym spojrzeniem na tę spółkę.

Czy dno na Alior Bank jest już za nami?

Akcjonariusze posiadający w portfel walory spółki Alior Bank na pewno bardzo mocno liczą na realizację potencjalnej formacji podwójnego dna. Pamiętajmy jednak, że z punktu widzenia analizy technicznej, strukturę tę możemy tak zinterpretować dopiero po przebiciu linii szyi, czyli górnej czarnej poziomej linii na pierwszym wykresie. Jest ona zlokalizowana w okolicach 18 zł. Gdyby faktycznie rynkowe byki wykazały się tak dużą determinacją, że doprowadziłyby do przełamania tej bariery podażowej, wtedy realne stałyby się poziomy przekraczające 25 zł.

Wykres 1: Notowania spółki Alior Bank (1 rok) 

Wykres 1: Notowania spółki Alior Bank (1 rok)

Argumentem przemawiającym za zmianą sentymentu do spółki Alior Bank jest przełamanie pierwszej linii trendu spadkowego. Kolejna znajduje się dopiero w rejonie 30 zł.

Wykres 2: Notowania spółki Alior Bank (3 lata) 

Wykres 2: Notowania spółki Alior Bank (3 lata)

Notowania: Alior Bank SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:ALR/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk