• Sklep
  • Odbierz prezent
Spokojny początek tygodnia
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja na rynkach walutowych

Nowy tydzień na rynkach finansowych startuje w dość spokojnych nastrojach. Lekko o poranku tracą waluty krajów Australii i Nowej Zelandii, co jest efektem bardzo słabych danych z Chin na temat bilansu handlowego w lipcu. Pary NZDUSD i AUDUSD spadają o ok. 0,2%. W Chińskich danych oczywiście największy strach budzi silne tąpnięcie eksportu (ponad -8% r/r).

W perspektywie kolejnych dni inwestorzy poznają kolejne ważne dane z Państwa Środka. W środę rano poznamy dane o produkcji przemysłowej, sprzedaży detalicznej i inwestycjach w miastach w lipcu. Figury te mogą mieć jeszcze większy wpływ na rynki niż dzisiejsze dane handlowe.

Największy wpływ na rynku jednak ponownie mogą mieć dane z USA. Po niezłych danych z rynku pracy w ubiegłym tygodniu w tym tygodniu rynki czekają przede wszystkim na odczyt sprzedaży detalicznej za lipiec. Dane o sprzedaży poznamy w czwartek i biorąc pod uwagę niezłe dane o sprzedaży aut rynki oczekuje dobrych danych. Konsensus zakłada główny odczyt na poziomie 0,4% m/m.

Spory wpływ na rynki w tym rynki w tym tygodniu mogą mieć też piątkowe wstępne dane o PKB w krajach europejskich. Inwestorzy czekają oczywiście przede wszystkim na dane o wzroście gospodarczym w Niemczech. Odczyty powinny pokazać w jakim tempie gospodarka europejska wychodzi z kryzysu i tradycyjnie mogą mieć spory wpływ na pary z EUR.

 


X-Trade Brokers

XTB jest jednym z wiodących europejskich brokerów i największym polskim brokerem. Zapewnia inwestorom dostęp do ponad 1500 instrumentów, wliczając w to waluty, indeksy, akcje i towary. Obecnie posiada oddziały w 11 krajach.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk