Publikacja: -
Wydarzenie: -
Pilne
FxMag Partner

Spekulacja podczas publikacji danych

FxMag
Z artykułu dowiesz się:

- Czy warto grać podczas publikacji ważnych danych

- Na jakie aspekty warto zwracać uwagę chcąc otwierać pozycję "pod dane"

Znam wielu inwestorów zawierających swoje transakcje głównie (lub wyłącznie) w oparciu o analizę techniczną. Z uwagi na brak postrzegania rynków jako złożonych mechanizmów, bagatelizują niestety znaczenie danych makroekonomicznych.

 

Trzeba przyznać, że analiza techniczna faktycznie odpowiada na pytania typu kiedy wejść w pozycję, lub gdzie ustawić zlecenie stop loss/ take profit. Jednak co z kwestiami pojawiającymi się w trakcie prowadzenia pozycji: dlaczego o 14:30 kurs pary walutowej nagle zmienił kierunek, wybijając tym samym poziom stop lossa, co nie było podparte żadnymi mierzeniami?

 

Świadomość złożoności

Rynek finansowy to skomplikowany system naczyń powiązanych. Instrumenty rynku Forex, bądź surowce na giełdach towarowych, pomimo postępującej digitalizacji oraz złudnego oderwania ich statusu od rzeczy namacalnych, istnieją naprawdę i są niezwykle istotne gospodarczo. Najlepszym przykładem są pary walutowe. Jak mówi nazwa, tworzą je waluty dobrane w różnorodne pary, a przecież waluta spełnia dziesiątki innych, ważniejszych niż bycie przedmiotem spekulacji, funkcji. Jest to środek płatniczy, na którym opiera się wymiana handlowa w obrębie danej gospodarki kraju lub poza nią. [...]

Artykuł jest dostępny dla nabywców magazynu FXMAG. Jeżeli jesteś prenumeratorem lub zakupiłeś
3 numer magazynu zaloguj się
Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?
Zamów prenumeratę Zamów 3 nr FxMag
Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij
Zarejestruj się, aby otrzymać pełen dostęp do zasobów portalu oraz 1 nr magazynu FXMAG za darmo!