• Odbierz prezent
Spekulacja na kursie CDPROJEKT wywindowała notowania spółki. Nowa strategia gamingowego giganta budzi emocje

Z początkiem tygodnia na krajowym rynku jest kontynuowane wzrostowe odbicie w segmencie największych spółek. Do wczorajszej zwyżki WIG20 walnie przyczyniły się akcje CDPROJEKT, które z 13% wzrostem cen i ponad 8% udziałem w indeksie odpowiadały za ponad połowę wczorajszej zwyżki WIG20. Informacje o wydaniu kolejnej porcji poprawek oraz spekulacje na temat opracowań płatnych dodatków do najnowszej gry, w połączeniu z zaplanowaną na dziś publikacją nowej strategii spółki pobudziły szeroki popyt. Dla pozostałych spółek ogólnie wzrostowy prym wiodły podmioty SP, sektor prywatny (za wyjątkiem wspomnianego CDPROJEKT) cieszył się mniejszym zainteresowaniem kupujących.

Na wykresie dziennym FW20 kurs kontynuuje wzrostowe odbicie w kierunku górnego ograniczenia dotychczasowego kanału bocznego (marcowego szczytu) tj. 2030 pkt

Jednocześnie kolejna wysoka, wzrostowa świeca umacnia tezę, że czwartkowe dolne wybicie z kanału było fałszywym sygnałem. Mogą jednak martwić spadające obroty, ale też może to być pokłosie wspomnianej sytuacji na WIG20, gdzie za połowę wzrostu indeksu odpowiadała zmiana cen akcji jednej spółki. Na wykresie 60-min kurs instrumentu osiągnął barierę zniesienia 50% poprzedzającego spadku. Na MACD i DMI jest podtrzymany sygnał kupna, ale też obsuniecie linii DM+ poniżej przebiegu ADX zaleca większą ostrożność przy szacunkach dalszej zwyżki.

Na rynkach zagranicznych wczorajsze notowania przeważały w niewielkie zmiany głównych indeksów

Jednak uwzględniając poranne notowania kontraktów terminowych, ich zmiana od wczorajszego popołudnia implikuje lekko wzrostowy początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyt wskaźnika zaufania konsumentów w US.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk