• Odbierz prezent
Spektakularny sukces kampanii crowdfundingowej Punch Punk Games

Grupa INC, specjalizująca się w finansowaniu innowacyjnych podmiotów, z dużym sukcesem zakończyła kampanię crowdinvestingową Punch Punk Games prowadzoną na platformie CrowdConnect.pl. Inwestorzy zapisali się na wszystkie dostępne akcje w ciągu niespełna 3 minuty. W ramach całej oferty publicznej spółka pozyskała 1,5 mln zł.

W publicznej kampanii crowdinvestingowej na platformie CrowdConnect.pl inwestorzy zapisali się na akcje o wartości 375 tys. zł. Z kolei we wcześniejszej transzy, duzi inwestorzy objęli akcje o wartości 1,125 mln zł. W obu transzach warunki emisji, w tym cena, były takie same.

- Kampanię crowdinvestingową Punch Punk Games kończymy spektakularnym sukcesem. W  ok. 2-3 minuty inwestorzy zapisali się na wszystkie dostępne akcje. Wydaje mi się, że kolejny raz ustanowiliśmy rekord Polski w szybkości finalizacji kampanii. To zasługa jakościowego emitenta, ale także skuteczna realizacja projektu przez INC. Punch Punk Games to kolejny projekt gamingowy, który postanowiliśmy podzielić na dwie transze. Pierwszą skierowaliśmy do znaczących inwestorów, którzy aktywnie współpracują z Domem Maklerskim INC. Z kolei druga transza zaoferowana była w kampanii crowdinvestingowej. Uważamy, że takie podejście było korzystne dla wszystkich stron i przyczyniło się do spektakularnego sukcesu oferty. – komentuje Paweł Śliwiński, prezes DM INC.

Punch Punk Games to studio gamingowe założone przez Grupę PlayWay i Krzysztofa Grudzińskiego – absolwenta i wykładowcę Warszawskiej Szkoły Filmowej. Studio tworzy gry, które charakteryzują się silną narracją i filmowym stylem opowiadania. Środki z emisji zostaną̨ przeznaczone na produkcję gry Moonshine oraz wsparcie budżetów produkcyjnych gier z gatunku symulatorów i VR. Część kwoty zasili także dział work to hire. Jeszcze w tym roku Punch Punk Games chce zadebiutować na NewConnect.

O SPÓŁCE:

Grupa kapitałowa INC posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie doradztwa na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw, w szczególności poprzez pełnienie funkcji Autoryzowanego Doradcy rynku NewConnect. W jej ramach działa m.in.:

  • INC S.A. – spółka dominująca grupy INC, która specjalizuje się w doradztwie na rynku kapitałowym, wiodący Autoryzowany Doradca rynku NewConnect, Autoryzowany Doradca rynku obligacji GPW Catalyst oraz rynku akcji AeRO prowadzonego przez BVB (Giełdę Papierów Wartościowych w Bukareszcie).
  • Dom Maklerski INC S.A. – prowadzący jako jedyny dom maklerski w Polsce platformę crowdinwestycyjną (crowdconnect.pl) oraz posiadający licencję na prowadzenie działalności maklerskiej w zakresie oferowania instrumentów finansowych oraz przyjmowania i przekazywania zleceń,
  • INC Private Equity ASI S.A. – fundusz typu pre-ipo fund inwestujący w spółki na etapie poprzedzającym IPO i debiut w obrocie zorganizowanym, spółka wpisana do rejestru Alternatywnych Spółek Inwestycyjnych,
  • Carpathia Capital S.A. – fundusz o charakterze opportunity fund inwestujący w małe i średnie spółki w Polsce i w Rumunii, spółka wpisana do rejestru Alternatywnych Spółek Inwestycyjnych,
  • INC Rating Sp. z o.o. – polska agencja ratingowa zarejestrowana przez ESMA (Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych) specjalizująca się w ocenie zdolności kredytowej jednostek samorządu terytorialnego oraz przedsiębiorstw.

Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk