• Odbierz prezent
Spektakularne spadki na srebrze zakończone? Sprawdźmy na wykresie, gdzie znajdują się kluczowe poziomy dla notowań srebra

Cena srebra w ostatnim czasie szaleje i póki co nie widać powodów, by miało się to zmienić. Zbyt mocno przeceniony surowiec, zaliczył bardzo mocny ruch wzrostowy. Ten z kolei okazał się być przesadnie pionowy i za mało rozłożony w czasie, dlatego doszło do dynamicznej przeceny. Postaramy się poszukać odpowiedzi na pytanie: co dalej może się wydarzyć z kursem srebra?

Dotychczasowa sytuacja na notowaniach srebra

Od dłuższego czasu rekomendowaliśmy, że warto się  zainteresować srebrem jako inwestycją długoterminową. Wielokrotnie zwracaliśmy uwagę, iż wykres srebra przypomina idealny schemat Wyckoffa. W efekcie byliśmy świadkami bardzo mocnej fali wzrostowej. W pewnym momencie można było odnieść wrażenie, że wręcz absurdalnej. Nie chodzi oczywiście o zasięg ruchu z jakim mieliśmy do czynienia, ponieważ srebro wciąż nie jest historycznie drogie. Mam tutaj na myśli raczej tempo w jakim zwyżka następowała. 150% w 5 miesięcy to lekka przesada, dlatego wielu inwestorów zdecydowało się zrealizować astronomiczny zysk jak na tak krótki czas. O ryzyku takiego scenariusza, ostrzegaliśmy w poprzednim wpisie, gdy kształtowała się formacja podwójnego szczytu.

 Wykres 1: Cena srebra (1 miesiąc)

Wykres 1: Cena srebra (1 miesiąc)

Co dalej może się wydarzyć z kursem srebra?

Co prawda cena srebra znalazła się w obręcie wsparcia, wynikającej z lipcowej konsolidacji, jednak to nie musi być jeszcze koniec korekty. Strefę, która będzie bardzo mocno broniona przez rynkowe byki, zaznaczyłem zielonym prostokątem na poniższym wykresie. Jeżeli kurs srebra zszedłby tak nisko, byłaby to doskonała okazja, aby rozważyć dołączenie do obozu kupujących, przed ewentualną kolejną mocną falą wzrostową.

 Wykres 2: Cena srebra (20 lat)

Wykres 2: Cena srebra (20 lat)

Notowania: SREBRO

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/SILVER/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk