• Sklep
  • Odbierz prezent
Specjaliści od VR stworzą grę opartą na znanej marce fantasy

2,3 mln zł (w tym 2 mln zł ze środków z emisji akcji) przeznaczy na produkcję i marketing nowej gry z gatunku VR Fantasy Carbon Studio, producent innowacyjnych gier i aplikacji VR (wirtualna rzeczywistość) na komputery osobiste i urządzenia mobilne. Produkcja oparta będzie na znanej globalnej marce, spółka jest na etapie zaawansowanych rozmów z jej właścicielem. Produkcja tytułu ma rozpocząć się po pozyskaniu środków z emisji akcji. Gra trafi na rynek na przełomie 2020/2021, będzie dostępna na wszystkich głównych platformach VR-owych.

- Bardzo się cieszymy, że po zdobyciu wielu cennych doświadczeń z The Wizards, będziemy mogli zabrać graczy w jeszcze ciekawszy, magiczny świat, pełen interesujących VR-owych interakcji. Wsparcie jakim obdarzyli nas gracze podczas dotychczasowych produkcji pozwoliło nam na dopracowanie wielu pomysłów, które były w fazie koncepcji. Każdy z aspektów, które gracze mogli poznać w naszych poprzednich grach, zostanie znacząco rozbudowany i udoskonalony. Dzięki rozwojowi technologii mamy też większe możliwości w kreowaniu nowych światów i rozwiązań. – informuje Aleksander Caban, członek zarządu Carbon Studio.

Produkcja tytułu ma rozpocząć się po pozyskaniu środków z emisji akcji. Premiera gry planowana jest na przełomie 2020 i 2021 r.

Przed spółką pracowity okres – Carbon Studio ogłosiło właśnie, że w najbliższym czasie zdywersyfikuje działalność i zostanie wydawcą. Przyjęta strategia rozwoju zakłada pozyskanie pierwszych tytułów do portfolio do końca 2019 roku. Jednocześnie studio będzie konsekwentnie produkowało własne gry VR.

- Przez kilka lat pracy przy produkcji gier i aplikacji VR zdobyliśmy wystarczające doświadczenie, kompetencje i kontakty, aby móc zdywersyfikować naszą działalność. Jesteśmy gotowi by samodzielnie wydawać gry innych deweloperów, co z pewnością przełoży się na zwiększenie efektywności marketingu naszej marki oraz widoczność na międzynarodowych wydarzeniach branżowych. – informuje Błażej Szaflik, prezes Carbon Studio.

Obecnie trwa Pierwsza Publiczna Oferta akcji (IPO) spółki, w ramach której Carbon Studio chce pozyskać 2,7 mln zł na rozwój działalności. Większość środków z emisji – 2 mln zł – zostanie przeznaczona na wspomnianą grę fantasy i jej marketing. Pozostałą kwotę spółka przeznaczy na produkcję dodatku (standalone) – rozszerzenia gry The Wizards oraz przeprowadzenie działań marketingowych związanych z promocją jej marki, a także rozwój kompetencji zespołu produkcyjnego.

Spółka planuje debiut na NewConnect na przełomie trzeciego i czwartego kwartału.

Oferta publiczna obejmuje 127,5 tys. akcji nowej emisji, których cena emisyjna została ustalona na 21,2 zł. Obecnie kapitał zakładowy spółki dzieli się na 1,275 mln akcji – po emisji wszystkich akcji oferowanych w ramach IPO wycena spółki sięgnęłaby 29,7 mln zł.

***

Harmonogram oferty:

16 maja

Start oferty - Publikacja Dokumentu Ofertowego

16-24 maja

Zapisy na akcje w Transzy Małych Inwestorów

16-27 maja

Zapisy na akcje w Transzy Dużych Inwestorów

28 maja

Przydział akcji

***

O Carbon Studio

Carbon Studio to działające od 2015 roku, niezależne studio deweloperskie z siedzibą w Chorzowie. Zespół koncentruje się na tworzeniu innowacyjnych gier i aplikacji VR (wirtualna rzeczywistość) na komputery osobiste i urządzenia mobilne. Celem spółki jest spełnienie wymagań użytkowników i zbudowanie godnej zaufania marki na dynamicznie rozwijającym się rynku VR. Najważniejsze autorskie projekty spółki to ALICE VR – gra zainspirowana Alicją w Krainie Czarów oraz The Wizards, przygodowa gra akcji, w której gracz wciela się w postać potężnego czarodzieja walczącego ze złem za pomocą magii. Spółka z sukcesem tworzy także aplikacje szkoleniowe VR, wizualizacje architektoniczne i inne projekty wykorzystujące tę technologię.


FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk