• Odbierz prezent
Spadki na giełdach. Traci S&P 500 i DJIA. Amerykańskie byki łapią zadyszkę.

Początek marca przyniósł korektę na amerykańskich indeksach, które mają za sobą bezprecedensowe wzrosty od końca grudnia. Ostatnia zwyżka popularnych amerykańskich indeksów charakteryzowała się coraz niższą zmiennością i coraz niższą dynamiką. Dodatkowo notowania zbliżyły się do istotnych oporów z punktu widzenia wykresów.

Notowania S&P 500 zatrzymały się przy poziomie, przy którym poprzednio rynek cofał się aż trzykrotnie, dając znać, że poziom ten jest istotnym dla niedźwiedzi.

1

Wykres notowań giełdowych S&P 500. Źródło: platforma Conotoxia

Dodatkowo na wykresie została zarysowana formacja klina zwyżkującego, a przełamanie jej dolnego ograniczenia potwierdziło wybicia i możliwość rozpoczęcia korekty. Aktualnie notowania znajdują się nad 200-sesyjną średnią, która może być pierwszym wsparciem. Kolejne wypadają przy zniesieniach Fibonacciego wraz z kluczowym 38,2 proc., gdzie znajduje się również potencjalne wsparcie wyznaczone przez wcześniejsze dołki na wykresie.

1

Wykres notowań giełdowych DJIA. Źródło: platforma Conotoxia

Również istotny zwrot od wcześniejszych szczytów obserwujemy na indeksie Dow Jones. Tutaj notowania również mogą zmierzać do średniej, a kolejne istotne wsparcie poza nią, może wypadać dopiero przy 24280 pkt.

Nota prawna


Daniel Kostecki

Główny Analityk Conotoxia Ltd. Absolwent ekonomii na Uniwersytecie Szczecińskim. Z rynkami finansowymi związany prywatnie od 2007 roku, a zawodowo od 2010. Laureat statuetki FxCuffs w kategorii Blog Roku oraz Osobowość Roku. Autor niezliczonej ilości komentarzy i analiz dotyczących sytuacji na rynkach finansowych oraz gość ogólnopolskich stacji telewizyjnych, prasy oraz radia.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk