• Odbierz prezent
Spadki na giełdach to nic w porównaniu do załamania na srebrze
fot. freepik.com

W ostatnim czasie obserwujemy zdecydowany wzrost nerwowości na większości klas aktywów. Głównie mówi się o indeksach amerykańskich, ale warto zwrócić uwagę co wydarzyło się z kursem srebra.

Kurs srebra- taki wodospad na „bezpiecznej przystani”

Bezpieczna przystań to miejsce, do którego ucieka kapitał, gdy na rynkach finansowych zaczyna się robić naprawdę gorąco. W tym kontekście bardzo trudno jest zinterpretować srebro, które w ciągu kilku dni straciło 20% wartości. Kiedyś było ono uważane za dobry pomysł na ochronę kapitału, jednak potem przyszła dekada totalnej niełaski. W ostatnim czasie, ponownie powróciła „moda” na srebro. Kurs kruszcu wystrzelił z okolic 12 dolarów i w ciągu kilku miesięcy otarł się o okrągłe 30 dolarów. Czy w takim razie obecne spadki są jedynie dynamiczną korektą, czy może wracamy do słabości na srebrze? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie, spoglądając na wykres.

Kurs srebra- sytuacja techniczna

Z punktu widzenia analizy technicznej, obecne załamanie kursu srebra, należałoby traktować jako mocną korektę. Biorąc pod uwagę skalę zwyżek jakie ją poprzedzały, to obecna przecena nie powinna nikogo dziwić. Co więcej, cofnięcie ma prawo się jeszcze powiększyć. Miejmy jednak świadomość, iż dotychczas nie wydarzyło się nic niebezpiecznego dla średnioterminowego trendu na srebrze. Sekwencja coraz wyższych szczytów i dołków jest zachowana, dlatego głównym pytaniem powinno być: kiedy ponownie dołączyć do trendu? Jednym z takich potencjalnych miejsc, jest równość fal spadkowych, w okolicach których właśnie się znaleźliśmy. Nie pozostaje więc nic innego jak wyczekiwać na sygnały kupna na srebrze.

Wykres: Kurs srebra (1 rok) 

Wykres: Kurs srebra (1 rok)

Notowania: SREBRO

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/SILVER/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk