• Odbierz prezent
Spadki kursu dolara USD? Finał posiedzenia Fed. Stopy procentowe zostaną ścięte. Dzień na rynku

W środę kalendarz wydarzeń makro jest bardzo obszerny, ale liczy się tak naprawdę tylko jedno z nich. To oczywiście wieczorny finał posiedzenia Fed, na którym naszym zdaniem zostaną ścięte stopy procentowe, a wydźwięk będzie negatywny dla kursu dolara USD. Więcej na ten temat m.in. w raporcie Przed Fed: misja nie została zakończona. Mimo to odnotujmy, że poznamy dziś również inflację z Wielkiej Brytanii i Kanady, dane z rynku nieruchomości USA,. Dla rynku ropy ważne będą zapasy wg DoE, szczególnie po danych API mówiących o ich wzroście. Należy również zwrócić uwagę na konferencję prasową Saudyjczyków, którzy mają przedstawić dowody na zaangażowanie Iranu w weekendowe ataki. Z rodzimego rynku napłyną neutralne dla złotego (jak każde) dane z rynku pracy: zatrudnienie i wynagrodzenia.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Bartosz Sawicki

Studiował Finanse Międzynarodowe i Międzynarodowe Zarządzanie Finansowe w Szkole Głównej Handlowej. Ukończył interdyscyplinarną ścieżkę studiów: Narodowe i Międzynarodowe Rynki Finansowe oraz Ścieżkę Finansową. Z TMS Brokers związany od 2011 roku. Szef zespołu analityków nagradzanego za trafność prognoz przez agencję Bloomberg, FX Week, Puls Biznesu oraz Gazetę Giełdy Parkiet. Pasjonat analizy technicznej oraz polityki pieniężnej. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk