• Odbierz prezent
Spadek cen akcji na parkiecie krajowym - gorsze nastroje na GPW - analiza techniczna FW20

Wtorkowa sesja przyniosła spadek cen akcji na krajowym parkiecie. Gorsze nastroje wpisywały się w ogólny klimat na głównych rynkach zagranicznych, będących pod wpływem osłabienia sentymentu inwestycyjnego w Chinach. Patrząc na wykres 60-min FW20 widać jednak, że cały wczorajszy spadek został wykonany w ciągu pierwszej godziny po otwarciu rynku kasowego i do końca sesji kurs stabilnie oscylował wokół poziomu 2200 pkt.

To sugeruje, że mimo wczorajszej zniżki nawis podażowy nie jest duży i dość szybko został zrównoważony przy niższym poziome cenowym. Na samym wykresie na podstawie ostatnich ekstremów cenowym można wyodrębnić lekko spadkowy kanał.

Spadek cen akcji na parkiecie krajowym - gorsze nastroje na GPW - 2

Na wykresie dziennym wczorajsza zniżka nie oznacza trwalszych zmian w postrzeganiu instrumentu

Notowania przejściem w trend boczny opuściły w lipcu wzrostowy kanał, począwszy od czerwca jest dostrzegalna formacja trójkąta o granicach przebiegających obecnie przy poziomach ok. 2180 i 2260 pkt. W grupie spółek indeksu bazowego za osłabienie WIG20 są główne odpowiedzialne akcje ALLEGRO oraz sektora bankowego, ze wskazaniem na PKOBP.

Spadek cen akcji na parkiecie krajowym - gorsze nastroje na GPW - 1

Poranne notowania kontraktów terminowych na główne indeksy zagraniczne wykazują stabilne zachowanie implikując tożsame zachowanie na początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na kończące się posiedzenie FED, na którym nie są co prawda oczekiwane zmiany w dotychczasowej polityce pieniężnej, ale na konferencji prasowej może pojawią się jakieś wskazania co do przyszłych zmian.

Spadek cen akcji na parkiecie krajowym - gorsze nastroje na GPW - 3

 


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk