• Odbierz prezent
Spadek akcji CDPROJEKT obciążył WIG20 o ponad 15 pkt

Wczorajsza sesja przyniosła kontynuację zapoczątkowanej w piątek zwyżki. Nadal pozytywnie na tle rynku wyróżnia się sektor bankowy wraz z PZU (WIG Banki testuje blisko 4 miesięczną spadkową linię oporu).

W sumie sektor finansowy po wczorajszej sesji „dostawił” do WIG20 ponad 20 pkt. Niestety po drugiej stronie znalazły się akcje CDPROJEKT, których znaczący spadek przy ok. 14% udziale w indeksie, obciążył WIG20 o ponad 15 pkt. Na wykresie dziennym FW20 jest podtrzymane górne wybicie z kilkutygodniowego kanału spadkowego, ale też kształt wczorajszej świecy (szpulka) nie oddaje znaczącego optymizmu. Kurs instrumentu jest w strefie oporu podstawy wcześniejszego trendu bocznego oraz ubiegłotygodniowego szczytu. Na MACD jest podtrzymany sygnał kupna, wskaźnik RSI zbliżył się do górnej linii kilkumiesięcznego kanału spadkowego.

Na wykresie 60-min są wykazywane oznaki osłabienia wzrostowego impetu. Na RSI pojawiły się negatywne dywergencje względem ostatnich szczytów, natomiast MACD zszedł poniżej poziomu linii sygnalnej. Dodając do tego fakt osiągnięcia strefy oporu ubiegłotygodniowego szczytu prawdopodobieństwo obsunięcia kursu rośnie. Wśród giełd zachodnich wczorajsza sesja przyniosła niewielką zwyżkę indeksów zachodnioeuropejskich oraz wyraźniejszy spadek na rynku amerykańskim. Zmiana notowań kontraktów terminowych, zwłaszcza na S&P500, od wczorajszego popołudnia implikuje spadkowy początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na dane o niemieckiej produkcji przemysłowej, wczorajszy raport o zamówieniach w przemyślę sugeruje obniżenie spadkowej dynamiki w ujęciu rocznym. W kraju zakończy się posiedzenie RPP, nie są oczekiwane zmiany w bieżącej polityce pieniężnej. /Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Spadek akcji CDPROJEKT obciążył WIG20 o ponad 15 pkt - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk