• Odbierz prezent
Spadająca gwiazda na wykresie FW20 oznaką głębszej korekty na indeksie WIG20?
Z artykułu dowiesz się:

  • jak formuje się cena kontraktów na WIG20,
  • czy możemy spodziewać się głębszej korekty. 

Zakończenie tygodnia przyniosło wyraźniejsze pogorszenie nastrojów na krajowym rynku. Wśród największych spółek spadkom nadal przewodziły akcje CDPROJEKT, których notowania cofnęły się już do październikowego dołka. Silny wzrost obrotów potwierdza wysoka presje podażową. Dodając do tego ponad 5% spadek cen akcji KGHM indeks WIG20 nie miał większy szans i zakończył dzień na 1,5% minusie.

Przewaga liczby spółek spadkowych nad wzrostowymi była niewielka, ale te pierwsze miały wyższe tempo ruchu. Na wykresie dziennym FW20 potwierdził się wcześniejszy sygnał ostrzegawczy w postaci świecy zbliżonej do spadającej gwiazdy oraz osiągnięcie tegorocznej strefy oporu na wskaźniku RSI. Kształt piątkowej świecy jest umiarkowanie spadkowy, długość korpusu w porównaniu do poprzedzających świec wzrostowych nie wyróżnia się. Pokonane wcześniej szczyty z okresu II-III kw określają wsparcie w obszarze ok. 1855-1870 pkt.

Na wykresie 60-min kurs wyłamała się dołem z dotychczasowego kanału zwyżkującego. Spadek został powstrzymany w pobliżu zniesienia 50% z wcześniejszej fali wzrostowej. Na MACD jest aktywny sygnał sprzedaży. Wskaźnik RSI przejściowo zasygnalizował stan wyprzedania rynku. Słabszy sentyment na krajowym rynku podsycały spadki na giełdach zachodnioeuropejskich. W odniesieniu do kontraktów terminowych na główne indeksy jest obserwowane niewielkie odbicie w górę względem piątkowego popołudnia co powinno przełożyć się na lekko wzrostowe otwarcie dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyt o produkcji przemysłowej w strefie euro.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk