• Odbierz prezent
Spadająca gwiazda na palladzie

Pallad od maja tego roku wszedł w fazę wzrostów, którą daje się opisać dwoma równoległymi liniami.

Aktualne wzrosty są zgodne z ogólną wieloletnią tendencją na tym instrumencie. Dwa lata temu cena Palladu oscylowała w okolicach 1000 dolarów, aby w lutym tego roku pokonać barierę 2800 USD.

Po głębokiej korekcie cena tego metalu ponownie próbuje zmierzyć się z historycznymi szczytami.

Układ dołków i szczytów pasuje do klasycznej definicji trendu wzrostowego. Co więcej, poszczególne korekty, zaznaczone kolorem zielonym, wykazują pewne podobieństwa pod względem długości. Szczególnie ruch wtórny z sierpnia jest podobnej długości jak ten z czerwca.

Aktualne spadki są mniejsze i stanowią 78.6% poprzedniej korekty. Dodatkowo dołek 2170 USD wyznaczony jest przez zniesienie kontratakujące o wielkości 61.8%, czyli jednego z głównych współczynników Fibonacciego.

Stad otrzymujemy wniosek, że posiadacze długich pozycji są w dobrej kondycji i są gotowi do przełamania najbliższego oporu 2330 USD.

Dzień wczorajszy zostawił formację świecową z dużym górnym cieniem. Pasuje ona do opisu formacji spadającej gwiazdy, która wskazuje na przewagę podaży. Jej umiejscowienie ma duże znaczenie i podnosi rangę ww. oporu.

Jeżeli w najbliższych dniach nie uda się pokonać tej wartości, to cena Palladium może powrócić do ostatniego dołka.

Spadająca gwiazda na Palladzie - 1

Wykres notowań palladu


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk