• Odbierz prezent
S&P500 - nowy trend na wykresie amerykańskiego indeksu

Na interwale H4 instrumentu S&P500 widać przecięte linie trendu. Ta wzrostowa (pomarańczowa) dobrze opisywała układ kolejnych dołków do dnia 19 października. Teraz należy zwracać baczną uwagę na kolor niebieski, zarówno w układzie spadkowej linii trendu, jak i poziomej.

Wiadomości rynkowe z mBank

Ta druga, znajdująca się na poziomie 3400, przypomina o lutowym szczycie, czyli miejscu, gdzie swój początek miała korekta wyższego rzędu.

Analizując układ szczytów znajdujących się na tym poziomie w ostatnich dniach także wczoraj, trudno nie dojść do wniosku, że podaż jest dominująca stroną rynku.

Historia wskazuje, że wsparciem może być poziom 3300, zaznaczony czerwoną linią. Uwzględniając spadkową tendencję na tym indeksie, nie można liczyć na nic więcej jak krótkotrwałe wyhamowanie i fazę korekty.

Być może byki zdołałyby dotknąć ponownie niebieskiej linii, co doceniliby inwestorzy analizujący wyższe interwały. Dałoby to im szanse na odwrócenie swoich kupionych kontraktów i dołączenie do właściwego kierunku ceny.

Warto nadmienić, że załamanie wynikające z przełamania pomarańczowej linii trendu wzrostowego poprzedzone było nieudanym atakiem na nowy szczyt. Jest to jawna oznaka słabości popytu, którą teraz konsekwentnie wykorzystują niedźwiedzie.

Jeżeli wsparcie 3300 punktów nie wytrzyma naporu zleceń sprzedaży, to kolejny dołek należy upatrywać 100 punktów niżej, czyli na wsparciu 3200 punktów.

Aby pojawiła się nadzieją na wzrosty w dalszej perspektywie, to warto oczekiwać od notowań US500 powrotu powyżej 3400 punktów.

Nowy trend na S&P500 - 1

 


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk