• Odbierz prezent
S&P500 kpi sobie z pandemii koronawirusa. Czy faktycznie inwestorzy są bezpieczni?

Jeszcze kilka miesięcy temu, na rynku przedstawiane były katastrofalne wizje dotyczące zarówno losów ludzkości, jak i perspektyw dla indeksów giełdowych. Niespełna pół roku później indeks S&P500 ociera się o ATH.

Nieustanna hossa w Stanach Zjednoczonych

Spoglądając na rynek kapitałowy w USA, można dojść do wniosku, że nic nie powstrzyma amerykańskich indeksów przed kolejnymi rekordami. Faktycznie tak też się dzieje, ponieważ S&P500 znajduje się na poziomie all time high, czyli najwyższej wyceny wszech czasów. Maksymalna wartość tego indeksu póki co wynosiła dzisiaj 3395,05 punktów. Jeszcze bardziej spektakularnie wygląda obraz wykresu z szerokiej perspektywy. Jak doskonale wiemy, spółki z S&P500 zyskują na wartości nieustannie od ponad dekady.

 Wykres: S&P500 (20 lat)

Wykres: S&P500 (20 lat)

Czy szaleństwo na S&P500 będzie miało swój kres?

Nie ma wątpliwości, iż pewnego dnia nastąpi dramatyczne załamanie, które skoryguje niezwykle boleśnie cały obecny trend wzrostowy. Jednak nie wiemy kiedy to nastąpi, ani z jakiego poziomu. Wiemy natomiast, że największym kibicem wzrostów na amerykańskich indeksach jest prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump. Jest niemal pewne, że zrobi wszystko co w jego mocy by poprzez rewelacyjną atmosferę na rynku kapitałowym, doprowadzić do swojej reelekcji.

Notowania: S&P 500

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/SP:SPX/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk