• Odbierz prezent
S&P500 – korekta w korekcie. Co dalej z notowaniami indeksu?

W dniu wczorajszym nastąpił powrót indeksu S&P500 do poziomu 2620 punktów. Tym samym nastąpiła klasyczna zamiana ról z oporu na wsparcie. Poziom ten pełnił już taką rolę w ostatnim kwartale 2018 roku.

Wkrótce może się okazać, że dołki z 2019 roku rozmieszczone blisko 2800 punktów, ponownie będą wypychać amerykański indeks na północ.

Najpierw jednak bariera 2800 pkt musi zostać pokonana w podobnym stylu, jak to miało miejsce z 2620pkt kilka dni temu. To zadanie może jednak okazać się nie takie proste.

Pierwszym argumentem, za utrzymaniem się poniżej niebieskiej strefy jest 50% zniesienie Fibonacciego. Drugim, także wynikającym z geometrii, jest nietypowe mierzenie z arsenału australijskiego inwestora Bryce Gilmor’a. Nosi nazwę korekty Claytonowskiej. Bazuje ona na porównaniu ostatniego impulsu w ostatnim trendzie z pierwszymi wzrostami w nowym. Jeżeli zachodzi między nimi równość, to trudno nazwać to przypadkiem. Szczególnie że oba pomiary wskazują jedną strefę – 2800.

Skoro korekta, to sugeruje to nadejście zmiany kierunku ruchu ceny. Poważnym testem będzie powrót do 2620 punków. Spadki poniżej tej wartości to powrót pesymizmu na rynki i jednocześnie dokończenie korekty o trzecią falę.

S&P500 – korekta w korekcie - 1

Notowania: S&P 500

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/SP:SPX/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk