• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
Soros przestrzega przed krachem na giełdach
Z artykułu dowiesz się:

-dlaczego miliarder pozbywa się akcji
- w co inwestuje w zamian

George Soros – inwestor miliarder, ostatnimi czas coraz bardziej angażuje się w trading w swoim rodzinnym biurze, zaniepokojony o obecną kondycję światowej gospodarki. Według miliardera duże zmiany na rynkach mogą stać tuż za rogiem.

Według anonimowego źródła Soros większość swojego czasu spędza w biurze, gdzie zarządza inwestycjami, ostatnio nadzorował serię ogromnych niedźwiedzich inwestycji. Należacy do niego Fund Management LLC sprzedał ogromne pakiety akcji oraz zakupił złoto oraz udziały w kopalniach i spółkach górniczych zajmujących się wydobyciem złota nie zważając na żadne słabości przejawiane przez ten rynek.

Osiemdziesięciolatek, który zbudował fortunę o wysokości 24 miliardów dolarów poprzez udane transakcje na rynku, widzi przyszłość światowej gospodarki w ciemnych barwach, w szczególności wypunktowując Chiny. W kwietniu George Soros stwierdził, że napędzana długiem gospodarka Chin przypomina to co działo się w Stanach Zjednoczonych w latach 2007-2008, zanim doszło do wielkiej recesji. „Większość pieniędzy z chińskich banków jest poświęcanych na obsługę złych kredytów” mówi inwestor.

Miliarder już w styczniu zapowiadał, że krach w azjatyckich gospodarkach jest nieunikniony, dodając również jakoby spadki na giełdach w Azji pociągnęły za sobą spadki na wszystkich innych rynkach na świecie.

Jego niedźwiedzie nastawienie poskutkowało pozbyciem się około jednej trzeciej wszystkich posiadanych akcji z giełd USA, stawiając na spadki oraz wykupując złoto. Wartość jego Funduszu zmniejszyła się o 37%  do poziomu 3,5 miliarda dolarów.

Były główny strateg Funduszu Sorosa, Stan Druckenmiller, potwierdza jego słowa. „Obecnie złoto jest moją największą alokacją, z uwagi na absurdalne testowanie ujemnych stóp procentowych przez banki centralne”.

Czy obaj panowie są w błędzie, czy może mają rację i niedługo czeka nas krach na światowych rynkach finansowych? Pozostaje nam cierpliwie czekać na rozwój wydarzeń.


Piotr Cichorski

Niezależny trader. Inwestuje wyłącznie intraday'owo, koncentrując się głównie na scalpingu. Swoje inwestycje opiera przede wszystkim na reakcjach cen na publikacje makroekonomiczne. Na rynku Forex od 2010 roku.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk