• Odbierz prezent
Soros Fund dofinansowuje amerykański start-up przyszłości

Amerykański startup Amply Power pozyskał 13,2 miliona dolarów od inwestorów, w tym od Soros Fund Management. Spółka planuje przeznaczyć pozyskane środki na rozwój technologii szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych.

Amply Power, z siedzibą w Kalifornii, pomaga użytkownikom elektrycznych pojazdów w przemieszczaniu się po Stanach Zjednoczonych, zapewniając infrastrukturę w postaci stacji ładowania oraz standaryzację cen w różnych regionach USA. Ceny prądu różnią się w zależności od dostawcy czy odległości przesyłu energii elektrycznej, jednak Amply dąży do zapewnienia pełnej uniwersalności cen na swoich stacjach szybkiego ładowania pojazdów.

Soros Fund Management dofinansował firmę, tym samym zapewniając sobie pakietu udziałów w nieznanej wysokości. Innymi inwestorami byli Siemens Financial Services oraz inwestorzy typu seed-round, tacy jak Congruent Ventures, PeopleFund czy Obvious Ventures.

Finansowanie wspomoże efekt skali

Amply ma w planach zajęcie się głównie tworzeniem infrastruktury do ładowania pojazdów dla flot komercyjnych, takich jak autobusy szkolne i używa autorskiego oprogramowania. Pieniądze pozwolą firmie zrealizować istniejące kontrakty i przejść do masowej skali produkcyjnej. „Niezależnie od tego czy ceny ropy spadają czy wzrosną, konsumenci nadal będą postrzegać elektro mobilność jako lepszą opcję na przyszłość”, powiedział Vic Shao, dyrektor generalny Amply.

Pomimo niepewności ekonomicznej spowodowanej pandemią, duża część biznesu firmy jest przeznaczona dla klientów z sektora publicznego. Shao spodziewa się, że więcej pojazdów użytkowych zostanie zelektryfikowanych ze względu na mandaty rządowe wymagające czystszych paliw, niezależnie od wpływu wirusa.

Amply Power planuje zlikwidować największą bolączkę elektro mobilności

W przypadku operatorów pojazdów użytkowych, firma może usunąć kluczową barierę dla elektryczności. Według badań BloombergNEF, samochody zasilane akumulatorami mogą być tańsze niż te zasilane olejem napędowym w Stanach Zjednoczonych do 2022 roku i w Europie do 2021 roku.

Jak zauważa Shao, aktualnie główną przeszkodą, przed którymi stają użytkownicy pojazdów osobowych i ciężarówek, jest brak dostępności stacji szybkiego ładowania. W jego ocenie Amlpy Power stanowi wyjątkową dla branży szansę, aby przyspieszyć budowę infrastruktury.


Szymon Czuraj

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk