• Odbierz prezent
SONKA z ponad 768 tys. zł przychodów w III kw. 2020 r

SONKA, notowana na NewConnect spółka specjalizująca się w portowaniu gier na Nintendo Switch i inne konsole, podsumowuje III kw. 2020 r. W minionym okresie spółka wypracowała ponad 768 tys. zł przychodów, 45,7 tys. zł zysku operacyjnego i 72,8 tys. zł zysku netto. SONKA w tym czasie skupiła się przede wszystkim na rozwoju swoich kluczowych projektów tj. Farm Tycoon, Bum Simulator, Astro Bears oraz Holstin.

W minionym kwartale na platformie Nintendo eShop pojawiły się dwie gry sygnowane logiem SONKA – Dex i Hamster Bob. Pierwsza z nich wydana przez QubicGames (SONKA jest współwydawcą i inwestorem) zwróciła się w bardzo szybkim czasie i dalej generuje zyski. Z kolei sprzedaż gry Hamster Bob, w porównaniu z Dexem wypada blado.

- Jestem bardzo zadowolony ze sprzedaży Dexa. Gra już teraz generuje bardzo atrakcyjne zyski, a musimy pamiętać, że tzw. prime time jest jeszcze przed nami. Po drugiej stronie znajduje się Hamster Bob, który jest jedną z gorzej zarabiających gier w naszej historii. Może być to jednocześnie pierwszy projekt, który może się nie zwrócić. Oczywiście, koszt portu nie był wysoki, więc i ewentualna strata nie będzie wysoka. Ta sytuacja utwierdza nas tylko w przekonaniu, że portowanie i wydawanie mniejszych tytułów nie jest najlepszym modelem biznesowym. Właściwą drogą jest praca tylko przy większych projektach. – komentuje Rafał Sankowski, prezes zarządu SONKA.

W przypadku pozostałych projektów SONKI m.in. Unhatched będzie miał dziś swoją premierę na rynku europejskim i amerykańskim. Wczoraj została także podpisana umowa związana z wydaniem Astro Bears na rynku azjatyckim w 2021 r., a Astro Bears DLC powinno mieć swoją premierę w I kw. 2021 r. Z kolei kolejny lockdown opóźni wydanie gier Farm Tycoon, Car Mechanic Flipper i Unlucky 7.

- Farm Tycoon jest już na takim etapie zaawansowania, że postanowiliśmy rozesłać go do wydawców. Zainteresowanie jest duże, a oferty są zadawalające. Jednak, nie podjęliśmy jeszcze żadnej decyzji, rozważamy także wydanie gry własnymi środkami. Z kolei nad Car Mechanic Flipperem nadal pracujemy. Warto podkreślić, że nie jest to, jak zwykle, typowy port, przynajmniej 60 proc. właściwej gry jest z naszej produkcji. Projekt Unlucky 7 zamierzamy zamrozić do odwołania. – dodaje Rafał Sankowski.

W przyszłym roku SONKA spodziewa się także wydania portu gry Bum Simulator na konsole.

- Bum Simulator to jeden z naszych ważniejszych projektów. Gra zapowiada się bardzo dobrze, jest to jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów z Grupy PlayWay. Myślę, że wersja na konsole może osiągnąć skalę sprzedaży PC, która zgromadziła dużą wishlistę. Aktualnie czekamy na skończenie wersji PC przez Ragged Games. – mówi Rafał Sankowski.

Nadchodzące produkcje własne SONKI to Astro Bears 2, którego premiera przewidywana jest w 2021 r. oraz Holstin, który ma zostać wydany w 2022 r. Ostatnia z nich to gra survival horror usytuowana w Polsce lat ‘90. W ciągu najbliższych miesięcy spółka przedstawi więcej szczegółów na temat tej produkcji.

- Własne produkcje są dla nas bardzo ważne. Chcemy, żeby SONKA nie była kojarzona tylko przez pryzmat portingu, ale także jako studio potrafiące tworzyć fajne gry, co udowodniliśmy przy produkcji Astro Bears. – kończy Rafał Sankowski.

************

O SONKA:

SONKA to notowana na NewConnect spółka założona przez PlayWay, QubicGames, Rafała Sankowskiego i Bartosza Moniewskiego. Specjalizuje się w portowaniu gier na Nintendo Switch i inne konsole. Realizuje także produkcje własne oraz prowadzi działalność wydawniczą. Model biznesowy SONKI zakłada przede wszystkim portowanie gier. Powoduje to wysoką rentowność projektów, gdyż ich koszt jest znacząco niższy od wydatków związanych z tworzenia własnych gier. Dodatkowo, dzięki obecności w akcjonariacie PlayWay i Qubic Games, SONKA ma stały dostęp do projektów możliwych do przeportowania.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk