• Odbierz prezent
SONKA z blisko 967 tys. zł przychodów w I kw. 2020 r

SONKA, notowana na NewConnect spółka specjalizująca się w portowaniu gier na Nintendo Switch i inne konsole, podsumowuje pierwsze trzy miesiące 2020 r. W I kw. spółka wypracowała blisko 967 tys. zł przychodów, 252 tys. zł zysku operacyjnego i 236 tys. zł zysku netto. Miniony kwartał to okres intensywnej pracy dla warszawskiego studia. SONKA w tym czasie sfinalizowała port gry dla globalnego wydawcy, wydała 2 gry, prowadząc równocześnie prace nad wcześniej rozpoczętymi projektami.

W minionym kwartale SONKA wydała dwie gry, będące portami od Games Operators. Był to BE-A Walker, który sprzedał się w ilości mniejszej niż 2.000 kopii oraz Operator Deluxe Edition, który przekroczył tą ilość już pierwszego dnia.

Wyniki sprzedażowe utwierdziły nas w przekonaniu, że SONKA powinna się skupić na portowaniu dużych, pracochłonnych gier, a nie szybkim i relatywnie małym zysku. Na grze BE-A Walker zarobiliśmy i zarobimy jeszcze więcej, dzięki mechanizmom promocji. Jednak naszym priorytetem jest rozwój, a on będzie zapewniony tylko poprzez realizację dużych projektów. Dlatego nasza działalność portowo-wydawnicza zostanie ograniczona do wysokobudżetowych projektów, które w naszej ocenie mają potencjał sprzedać się w ilości przynajmniej 100.000 kopii. – komentuje Rafał Sankowski, CEO SONKA.

W I kw. 2020 r. SONKA sfinalizowała także port gry Book of Demons, dla dużego globalnego wydawcy – 505 Games. Gra pojawiła się pod koniec kwietnia w wersji na konsole Nintendo Switch, Playstation 4 i Xbox One na rynku amerykańskim i europejskim. W przyszłości gra ma pojawić się na rynku azjatyckim.

Współpraca z 505 Games, jednym z najlepszych wydawców w branży gier była dla nas wyróżnieniem i bezcennym doświadczeniem. Będąc partnerem globalnej spółki, oprócz profitów finansowych zyskaliśmy także korzyści wizerunkowe, co znacznie ułatwia pozyskiwanie nowych klientów i partnerów. – dodaje Rafał Sankowski.

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w kraju, SONKA postanowiła przesunąć premiery mniejszych gier tj. Hamster Bob, Unlucky 7 oraz Car Mechanic Flipper na III kw. Spółka zapewnia, że projekty nie zostaną porzucone, ale praca nad nimi zostanie zamrożona do czasu powrotu pracowników do biura.

Wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej w kraju, ale mam nadzieję, że premiera naszych mniejszych projektów w III kw. br. jest realna. Należy podkreślić, że decyzja o zamrożeniu mniejszych projektów na czas epidemii wynika głownie z pobudek praktycznych. Gry te są na końcowym etapie, który często zajmuje najwięcej czasu. Charakteryzuje on się licznymi testami i rozważaniami nt. właściwych rozwiązań. Takie działania w warunkach pracy zdalnej pochłaniają znacznie więcej czasu. – mówi Rafał Sankowski.

Wyjątkiem jest, zapowiedziany niedawno, projekt gry Unhatched. Zakłada on wykonanie portu i wydanie gry, która obecnie dostępna jest na platformach mobilnych. W ocenie SONKI gra ma duży potencjał na konsoli Nintendo Switch, a prace nad portem są już na ukończeniu. Jednocześnie studio finalizuje prace nad Astro Bears DLC i wersją azjatycką gry, które będą miały swoją premierę w III kw. Dodatkowo wciąż trwają prace nad grą Farm Tycoon, która w ocenie spółki nie będzie odstawać od innych AAA gier ekonomicznych.

************

O SONKA:

SONKA to notowana na NewConnect spółka założona przez PlayWay, QubicGames, Rafała Sankowskiego i Bartosza Moniewskiego. Specjalizuje się w portowaniu gier na Nintendo Switch i inne konsole. Realizuje także produkcje własne oraz prowadzi działalność wydawniczą. Model biznesowy SONKI zakłada przede wszystkim portowanie gier. Powoduje to wysoką rentowność projektów, gdyż ich koszt jest znacząco niższy od wydatków związanych z tworzenia własnych gier. Dodatkowo, dzięki obecności w akcjonariacie PlayWay i Qubic Games, SONKA ma stały dostęp do projektów możliwych do przeportowania.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk