• Odbierz prezent
SONKA z blisko 1,3 mln zł przychodów w II kw. 2020 roku

SONKA, notowana na NewConnect spółka specjalizująca się w portowaniu gier na Nintendo Switch i inne konsole, podsumowuje II kw. bieżącego roku. W minionym okresie spółka wypracowała blisko 1,3 mln zł przychodów, 403,6 tys. zł zysku operacyjnego i 399,8 tys. zł zysku netto. Kluczowym projektem w tym okresie był port dla Gearbox Publishing, kultowej gry Duke Nukem 3D na konsolę Nintendo Switch.

W minionym kwartale swoje premiery miały trzy gry, które portowała SONKA: Book of Demons na konsole Nintendo Switch, PlayStation 4 oraz Xbox One, 911 Deluxe i Duke Nukem 3D na Nintendo Switch.

Za nami II kw. br. Cieszę się, że SONKA rozwija się i z roku na rok osiąga coraz większe przychody. To utwierdzam nas w przekonaniu, iż obrana przez nas strategia działania – porting gier głównie na Nintendo Switch – sprawdza się. W II kw. odbyły się trzy premiery gier, które sportowaliśmy. W przypadku Duke Nukem wynagrodzenie otrzymaliśmy rok temu, za Book of Demons poza zapłatą za port przysługuje nam jeszcze określony w umowie procent z zysku (w tym kwartale sprzedaż jeszcze nie pokryła kosztów wydawcy, więc nie otrzymaliśmy od 505 Games tantiem), z kolei 911 Deluxe sprzedaje się na zadowalającym poziomie. – komentuje Rafał Sankowski, CEO SONKA.

SONKA zakończyła już prace nad Astro Bears DLC i wersją azjatycką gry. Aktualnie trwają rozmowy z wydawcami, w sprawie wydania kultowej gry SONKI na inne platformy oprócz Nintendo Switch tj. PC, PlayStation i Xbox. Równocześnie SONKA pracuje nad Farm Tycoon, Car Mechanic Flipper, Bum Simulator i Unlucky 7. Studio rozpoczęło także prace nad nową grą action adventure.

W przypadku Astro Bears DLC jesteśmy w trakcie rozmów z wydawcami, rozważamy wejście na inne platformy niż Switch. W przypadku pozostałych projektów, jeśli nie będziemy świadkami kolejnego lockdownu, to uważam, że wydamy je w tym roku. Z kolei Bum Simulator jest już na ostatniej prostej. W przypadku nowej gry z gatunku action adventure, na chwilę obecną nie mogę zbyt dużo powiedzieć, oprócz tego, że przez całe życie razem z moim wspólnikiem Bartkiem chcieliśmy zrobić taką grę. Więcej informacji udzielimy we właściwym czasie. – dodaje Rafał Sankowski.

Na najbliższym zwyczajmym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy (28 sierpnia) SONKA przedstawi propozycję programu motywacyjnego dla członków zarządu i kluczowych pracowników spółki. Zakłada on m.in. osiągnięcie skumulowanego zysku netto w latach 2019-2021 w kwocie co najmniej 10 mln zł oraz wydanie do 30 czerwca 2022 r. gry Astro Bears 2 oraz Farm Manager.

************

O SONKA:

SONKA to notowana na NewConnect spółka założona przez PlayWay, QubicGames, Rafała Sankowskiego i Bartosza Moniewskiego. Specjalizuje się w portowaniu gier na Nintendo Switch i inne konsole. Realizuje także produkcje własne oraz prowadzi działalność wydawniczą. Model biznesowy SONKI zakłada przede wszystkim portowanie gier. Powoduje to wysoką rentowność projektów, gdyż ich koszt jest znacząco niższy od wydatków związanych z tworzenia własnych gier. Dodatkowo, dzięki obecności w akcjonariacie PlayWay i Qubic Games, SONKA ma stały dostęp do projektów możliwych do przeportowania.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk