• Odbierz prezent
SONKA przeportuje i wyda na Nintendo Switch grę Unhatched

SONKA S.A., notowana na NewConnect spółka specjalizująca się w portowaniu gier na Nintendo Switch i inne konsole, przeportuje i wyda grę Unhatched. Jest to przygodowo-logiczna gra karciana, która obecnie dostępna jest na platformach mobilnych. Planowany termin premiery gry na Nintendo Switch został wyznaczony na III kw. 2020 r.

Gra Unhatched to autorski projekt niezależnego twórcy, Filipa Lostera. Tytuł to humorystyczna gra karciana, w której wcielimy się w trenera smoków.

Unhatched to dobra gra, doceniana na branżowych targach, zbiera dobre recenzje. Gry karciane są mi bardzo bliskie (ponad 10 000 godzin w Hearthstone to powód do przechwałek, czy wstydu?), więc jestem pewien, że uda nam się do projektu wnieść też dużo dobrego od siebie. Tytuł jest o tyle ciekawy, że w interesujący sposób łączy mechanikę znaną z Reigns od Devolvera - dokonywanie wyboru przesunięciem palca w lewo/prawo - z karcianką, w której każdą kartą można wykonać jeden z dwóch efektów. Sama wastwa fabularna też wciąga. W umowie z twórcą gry przysługuje nam większościowe revenue share. – komentuje Rafał Sankowski, Prezes Zarządu SONKA.

************

O SONKA:

SONKA to notowana na NewConnect spółka założona przez PlayWay, QubicGames, Rafała Sankowskiego i Bartosza Moniewskiego. Specjalizuje się w portowaniu gier na Nintendo Switch i inne konsole. Realizuje także produkcje własne oraz prowadzi działalność wydawniczą. Model biznesowy SONKI zakłada przede wszystkim portowanie gier. Powoduje to wysoką rentowność projektów, gdyż ich koszt jest znacząco niższy od wydatków związanych z tworzenia własnych gier. Dodatkowo, dzięki obecności w akcjonariacie PlayWay i Qubic Games, SONKA ma stały dostęp do projektów możliwych do przeportowania.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk