• Odbierz prezent
SONKA przeportuje i wyda na konsole 112 Operator

SONKA, notowana na NewConnect spółka specjalizująca się w portowaniu gier na Nintendo Switch i inne konsole, przeportuje i wyda grę 112 Operator na platformę Nintendo Switch, Playstation 4, Playstation 5, Xbox One i Xbox Serii X. Planowany termin premiery gry został wyznaczony na kwiecień 2021 r. 112 Operator to następna część, odnoszącej sukcesy, gry 911 Operator, której twórcą jest studio Games Operators.

112 Operator to gra strategiczno-symulacyjna, w której wcielimy się w operatora telefonu alarmowego. Naszym zadaniem będzie odbieranie połączeń i pomoc potrzebującym poprzez udzielanie wskazówek oraz wysyłanie na miejsce zdarzenia służb ratunkowych. Gracze będą mieli możliwość wybrania dowolnego miasta na świecie, a gra wygeneruje poziom na podstawie prawdziwej mapy. Wersja gry na PC została zaprezentowana przez Games Operators 23 kwietnia br.

911 Operator, czyli poprzednika 112-stki, wydaliśmy na Nintendo Switch pod koniec 2018 r. Gra, do tej pory, została sprzedana w ilości ponad 270 000 kopii. Co istotne, monetyzacja tego rodzaju gier nie jest jednorazowa, gdyż gracze chętnie dokupują do nich płatne DLC. – komentuje Rafał Sankowski, CEO SONKA.

W przypadku 112 Operator najważniejszymi nowościami względem poprzedniej części będzie ponad 50 nowych rozmów z ludźmi potrzebującymi pomocy. Dodatkowo wpływ na rozgrywkę będą miały teraz zmienne warunki atmosferyczne i ruch drogowy czy cykl dobowy.

************

O SONKA:

SONKA to notowana na NewConnect spółka założona przez PlayWay, QubicGames, Rafała Sankowskiego i Bartosza Moniewskiego. Specjalizuje się w portowaniu gier na Nintendo Switch i inne konsole. Realizuje także produkcje własne oraz prowadzi działalność wydawniczą. Model biznesowy SONKI zakłada przede wszystkim portowanie gier. Powoduje to wysoką rentowność projektów, gdyż ich koszt jest znacząco niższy od wydatków związanych z tworzenia własnych gier. Dodatkowo, dzięki obecności w akcjonariacie PlayWay i Qubic Games, SONKA ma stały dostęp do projektów możliwych do przeportowania.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk