• Odbierz prezent
SONKA podsumowuje 2020 r. i stawia na produkcje własne. W minionym roku wypracowała 3,2 mln złotych przychodów
fot. freepik.com

 

SONKA, notowana na NewConnect spółka specjalizująca się w portowaniu gier na Nintendo Switch i inne konsole, w minionym roku wypracowała 3,2 mln zł przychodów, 211 tys. zł EBITDA i 257 tys. zł zysku netto. Rok 2020 był dla Spółki okresem wytężonej pracy nad obecnie realizowanymi projektami, których owoce będą widoczne w najbliższym czasie. W kolejnych okresach SONKA zamierza mocniej postawić na produkcje własne, czego efektem będzie m.in. gra Holstin i Astro Bears 2.

- W ostatnich miesiącach intensywnie pracowaliśmy nad naszymi projektami, kończyliśmy zlecenia portingowe oraz zajmowaliśmy się developmentem własnych produkcji. Co istotne zbliżamy się do finiszu Farm Tycoon, 112 Operator oraz Adder. W planie mamy także zaprezentować port Bum Simulator, co warte podkreślenia jesteśmy spółką giełdowa z najlepszą ekspozycją na tą rewelacyjnie zapowiadającą się grę, de facto bez ponoszenia ryzyka. – komentuje Rafał Sankowski, prezes zarządu SONKA.

Farm Tycoon największy dotychczasowy projekt SONKI, jest na etapie dopracowywania efektów graficznych, lokalizowania na rynek azjatycki oraz opracowywania na konsole inne niż Switch. Gra 112 Operator, sequel bestsellerowej gry 911 Operator, według ustaleń Spółki powinien zostać wydany zgodnie z planem, czyli w II kw. br. Z kolei w przypadku gry Adder w ciągu najbliższych trzech miesięcy powinien ukazać się trailer gry i niedługo potem pełna wersja. Dodatkowo w planie premier jest także Car Mechanic Flipper, Unlucky Seven, Hard West, Astro Bears na Azję, Clumsy Rush x Astro Bears Spinoff

- Chcemy mocniej skoncentrować się na produkcji własnych produkcji. W 2022 r. zamierzamy wydać grę Holstin, będzie to gra typu survival horror umiejscowiona w latach ‘90 w Polsce. To nasz główny projekt, z największym budżetem, o największej skali w historii SONKI. Na obecną chwilę prężnie przygotowujemy się do zaprezentowania materiałów z gry, co zamierzamy zrobić w pierwszej połowie tego roku. Drugą autorską grą jest Astro Bears 2, będzie to sequel dobrze wszystkim znanej gry z Nintendo, jednak drugą odsłonę chcemy wydać na wszystkie konsole i PC. Dodatkowo kończymy przygotowania do otwarcia sklepu internetowego z gadżetami związanymi z IP Astro Bears. – dodaje Rafał Sankowski.

SONKA na początku miesiąca dostała od Nintendo ekskluzywne zaproszenie do wejścia na nowo otwarty region eShop w Brazylii. Gra The Way Remastered pojawiła się na rynku brazylijskim już 12 marca. Z kolei 26 marca dostępny będzie 911 Operator oraz Astro Bears. Ze względu na specyfikę tego rynku i znane dane, SONKA zakłada sprzedaż na poziomie paruset kopii.

************

O SONKA:

SONKA to notowana na NewConnect spółka założona przez PlayWay, QubicGames, Rafała Sankowskiego i Bartosza Moniewskiego. Specjalizuje się w portowaniu oraz wydawaniu gier na Nintendo Switch i inne konsole. W swoim portfolio ma takie projekty, jak port legendarnego Duke Nukem 3D, 911 Operator czy nadchodzący Bum Simulator. Realizuje także produkcje własne oraz prowadzi działalność wydawniczą. Model biznesowy SONKI zakłada przede wszystkim portowanie gier i wspieranie marki własnej - Astro Bears.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk