• Odbierz prezent
SONKA i RedDeerGames łączą siły – powstanie gra Clumsy Rush X Astro Bears Spinoff [gaming na GPW]

SONKA, notowana na NewConnect spółka specjalizująca się w portowaniu gier na Nintendo Switch i inne konsole, zawarła umowę z RedDeerGames dotyczącą współpracy przy nowej grze Clumsy Rush X Astro Bears Spinoff. Premiera gry planowana jest na II kwartał 2021 r.

Nowa gra będzie połączeniem elementów z najbardziej znanych tytułów obu studiów - „Astro Bears” autorstwa SONKI oraz „Clumsy Rush” autorstwa RedDeerGames. RedDeerGames odpowiedzialna jest za sfinansowanie i produkcję gry, którą SONKA wyda na platformie Nintendo Switch i przeprowadzi działania marketingowe.

- Chcemy wykorzystać i połączyć społeczności zbudowane wokół naszych tytułów gier imprezowych, jednocześnie mając przekonanie, że fanom obydwu produkcji spodoba się ta fuzja. Tą kooperacją pokazujemy również, że jest wiele metod monetyzacji IP Astro Bears, z których będziemy aktywnie korzystać. – komentuje Rafał Sankowski, Prezes Zarządu SONKA.

Z tytułu realizacji umowy stronom przysługuje określony procent zysku netto uzyskanego z tytułu sprzedaży gry, tj. dochód osiągnięty ze sprzedaży pomniejszony o opłaty dystrybucyjne.

Astro Bears to gra o niedźwiedziach-astronautach, która została okrzyknięta najlepszą niezależną grą imprezową na Nintendo Switch. Clumsy Rush to również pełna zabawy gra ze zwierzętami - hipopotamami - w roli głównej.

RedDeerGames to niezależne studio gamingowe, obecne na rynku gier od IV kwartału 2018 r., specjalizujące się w zakresie produkcji i dystrybucji niskobudżetowych i wysokomarżowych gier własnych oraz tytułów innych producentów.

************

O SONKA:

SONKA to notowana na NewConnect spółka założona przez PlayWay, QubicGames, Rafała Sankowskiego i Bartosza Moniewskiego. Specjalizuje się w portowaniu oraz wydawaniu gier na Nintendo Switch i inne konsole. W swoim portfolio ma takie projekty, jak port legendarnego Duke Nukem 3D, 911 Operator czy nadchodzący Bum Simulator. Realizuje także produkcje własne oraz prowadzi działalność wydawniczą. Model biznesowy SONKI zakłada przede wszystkim portowanie gier i wspieranie marki własnej - Astro Bears.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk