• Odbierz prezent
Sondaże wracają do normy - ryzyko polityczne dla rynków
Z artykułu dowiesz się:

- Jak polityka wpływa na rynki?

Ryzyko polityczne na dziś jest nieco mniejsze. Znów zwiększa się przewaga między Konserwatystami a Laburzystami w Wielkiej Brytanii. W perspektywie tego tygodnią są również francuske wybory parlamentarne. Rynki czekają na rezultaty nadchodzących wyborów.

 

Powrót do normy?

Sondaże w Wielkiej Brytanii w weekend wskazywały na zaledwie 1% przewagę partii Theresy May nad Partią Pracy. Był to efekt zamachu na London Bridge. Na ataki terrorystyczne negatywnie reagował również funt. Najnowszy sondaż ICM wskazuje na powrót przewagi Konserwatystów, na dzień dzisiejszy jest to 11 punktów procentowych w stosunku do Laburzystów.

 Różnica w najnowszych sondażach

FXMAG forex sondaże wracają do normy - ryzyko polityczne dla rynków wielka brytania gbp wybory 1

Źródło: bbc.com

 

Budżet na 2018 rok

Jak informuje rzecznik Rady Ministrów - Rafał Bochenek, dziś rząd rozpocznie planowanie budżetu na 2018 rok. Zakłada on 3,8% wzrost gospodarczy w 2018 roku. Takie dane możemy znaleźć w opracowanym przez Ministerstwo Finansów projekcie Założeń, poddanym pod obrady Komitetu Rady Ministrów. Minister Morawiecki komentuje przygotowane założenia  projektu:

"Nie są nadmiernie optymistyczne, ale też nie są nadmiernie konserwatywne".

Przygotowane założenia są wstępem do opracowania projektu ustawy budżetowej na 2018 rok.

 

 

 


Estera Włodarczyk

Absolwentka dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Interesuje się stosunkami gospodarczo-politycznymi oraz ich wpływem na światową ekonomię.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk