• Odbierz prezent
Solidne wzrosty w Europie. Indeks DAX w górę

We wtorek możemy obserwować pozytywne nastroje na rynkach europejskich. Na uwagę na pewno zasługuje niemiecki DAX, który jeszcze przed zamknięciem sesji rośnie blisko 2%.

Wzrosty widać także we Francji,

gdzie indeks CAC40 znajduje się ponad 1,2% na plusie. W tyle zostaje jednak GPW, gdzie główne indeksy oscylują w okolicach wczorajszego zamknięcia, bądź nieznacznie poniżej. Po godzinie 17:00 WIG20 traci 0,25%. Jeśli chodzi o zachodnie indeksy, wzrosty są napędzane nadzieją na obniżki stóp procentowych ze strony EBC. Decyzję Europejskiego Banku Centralnego poznamy w najbliższy czwartek. Dodatkowym czynnikiem, który potęguje dzisiejsze wzrosty, są mocne wzrosty akcji spółek motoryzacyjnych. Jeśli chodzi o niemiecki indeks giełdowy, kurs pokonał dziś z łatwością barierę podażową przy 12 420 pkt. Aktualnie strefa powinna zgodnie z zasadą biegunowości stanowić wsparcie. 

Jeśli chodzi o otwarcie w USA,

to indeksy rozpoczęły sesję się na nieznacznym plusie, jednak zaraz po godzinie 15:30 można obserwować cofnięcie, pozytywny sentyment z jakim mieliśmy do czynienia na sesji europejskiej, nie udziela się inwestorom zza oceanu. Niemniej do końca sesji jeszcze sporo czasu. Jenak patrząc na szerokie ramy czasowe, indeksy w USA są wyraźnie przed giełdami w UE. Należy także przypomnieć o trwającym sezonie publikacji wyników w Stanach Zjednoczonych. Jeszcze przed rozpoczęciem sesji swój raport opublikowała Coca Cola, gdzie wyniki były lepsze od oczekiwań.

Z kolei po zamknięciu notowań

poznamy np. wyniki spółki Visa, a w tym tygodniu raporty będą publikować także Alphabet, McDonald’s i Boeing. Najbliższa obniżka stóp procentowych przez Fed może być już w dużym stopniu w cenach, dlatego to wyniki spółek powinny przesądzić o kierunku, w którym będzie podążać Wall Street w najbliższym czasie. Po godzinie 17:00 Dow Jones rośnie 0,29%, S&P 500 zyskuje 0,22%, a Nasdaq utrzymuje się tylko 0,05% na plusie. 

 

 


Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk