• Odbierz prezent
Solar Innovation S.A.: Podjęcie decyzji w sprawie upublicznienia spółki zależnej Semper Power Sp. z o.o. (2021-08-03 15:22)
KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO

Raport bieżący nr13/2021
Data sporządzenia: 2021-08-03
Skrócona nazwa emitenta
Solar Innovation S.A.
Temat
Podjęcie decyzji w sprawie upublicznienia spółki zależnej Semper Power Sp. z o.o.
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd spółki Solar Innovation S.A. z siedzibą w Katowicach (dalej: "Emitent", "Spółka") informuje, iż w dniu dzisiejszym tj. 03 sierpnia 2021 roku podjął decyzję w sprawie przeprowadzenia wszelkich niezbędnych działań związanych z wprowadzeniem akcji spółki zależnej Semper Power Sp. z o.o. do obrotu publicznego na rynku giełdowym. W tym celu zrealizowane będzie przekształcenie spółki zależnej na spółkę akcyjną pod nazwą Semper Power S.A. W planach spółki zależnej Semper Power Sp. z o.o. jest podwyższenie kapitału zakładowego w celu rozwinięcia sieci dystrybucji i kilkukrotnego zwiększenia poziomu przychodów ze sprzedaży.

Semper Power Sp. z o.o. to podmiot z ponad 10-letnim doświadczeniem w branży OZE, świadczący kompleksowe usługi doradztwa, projektowania i montażu systemów fotowoltaicznych, pomp ciepła oraz kolektorów słonecznych. W zakresie działalności Semper Power jest opracowywanie ekologicznych rozwiązań technologicznych, wdrażanie odnawialnych źródeł energii, jak również pozyskiwanie źródeł finansowania planowanych inwestycji dla klientów indywidualnych, przedsiębiorstw i jednostek samorządu terytorialnego.

W opinii Zarządu Spółki upublicznienie spółki zależnej istotnie przyśpieszy jej rozwój oraz będzie pozytywnie wpływać na rozpoznawalność i sytuację finansowo-majątkową grupy kapitałowej Emitenta.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

Solar Innovation SPÓŁKA AKCYJNA
(pełna nazwa emitenta)
Solar Innovation S.A.Usługi inne (uin)
(skrócona nazwa emitenta)(sektor wg. klasyfikacji GPW w W-wie)
40-568Katowice
(kod pocztowy)(miejscowość)
Ligocka103 bud. 8
(ulica)(numer)
+89 648 75 59+89 648 21 51
(telefon)(fax)
biuro@solarinnovation.plwww.solarinnovation.pl
(e-mail)(www)
744-17-95-363280563750
(NIP)(REGON)PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis

ESPI

ESPI - Komunikaty spółek

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk