• Odbierz prezent
SoftBlue SA wygrało przetarg na dostarczenie bezzałogowego statku powietrznego Straży Miejskiej w Białymstoku

Softblue, prekursor tematyki antysmogowej w Polsce, wygrało przetarg na dostarczenie systemu Airdron do pomiaru zanieczyszczeń powietrza oraz statku powietrznego dla Straży Miejskiej w Białymstoku. AirDron wesprze jednostkę w inspekcjach domowych palenisk oraz innych zanieczyszczeń powietrza. Oferta spółki wyniosła 187 tys. zł. SoftBlue obecnie koncentruje się na rozwoju współpracy z podmiotami zewnętrznymi. W lipcu spółka nabyła pakiet ponad 10 mln akcji firmy InventionMed, tym samym stając się jej głównym akcjonariuszem. Firma prowadzi także rozmowy z Letus Capital na temat współpracy
w obszarze fotowoltaiki.

- Podpisaliśmy umowę na dostarczenie naszego bezzałogowego statku powietrznego – AirDron – dla Straży Miejskiej w Białymstoku. Nasza oferta okazała się być najkorzystniejszą ze wszystkich firm, które brały udział w przetargu – mówi Michał Kierul, prezes zarządu SoftBlue SA. – To kolejny dowód potwierdzający, że jesteśmy pionierem na polskim rynku w badaniu stanu zanieczyszczeń powietrza za pomocą dronów. AirDron jest na bieżąco stosowany przy pomiarach kominów przemysłowych czy gminnych eko-patrolach. Cieszymy się, że teraz możemy wspomóc kolejną jednostkę ochrony terytorialnej, która dzięki naszemu systemowi będzie w stanie dokonać inspekcji domowych palenisk i innych zanieczyszczeń powietrza. – dodaje.

SoftBlue dostarczy Straży Miejskiej w Białymstoku system Airdron do pomiaru zanieczyszczeń powietrza oraz statek powietrzny wraz z niezbędnym osprzętem, oprogramowaniem, dodatkowym wyposażeniem i obsługą szkoleniową UAVO (Świadectwo Kwalifikacji Operatora Drona). Oferta spółki wyniosła 187 tys. zł i wypadła najkorzystniej w ramach kryteriów oceny SIWZ (Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia). W przetargu brały udział trzy firmy. Całkowity budżet na realizację przedmiotowego zamówienia wyniósł 210 tys. zł.

AirDron przekazuje natychmiastowy pomiar w czasie rzeczywistym dając jednoznaczną odpowiedź na temat występowania toksycznych dla zdrowia i życia substancji. System posiada certyfikat kalibracji, nadawany przez Centrum Badawczo-Rozwojowego i własne zaplecze laboratoryjno-serwisowe.

Na początku 2020 roku spółka wygrała także ofertę na realizację projektu ,,Dron – strażnik czystego powietrza’’. Latający ,,strażnik’’ służy m.in. do pomiaru zanieczyszczeń powietrza oraz do wsparcia policji i straży miejskiej podczas poszukiwania osób zaginionych w Pabianicach.

Aktualnie SoftBlue skoncentrowane jest działach opartych na współpracy z podmiotami zewnętrznymi. Firma w lipcu dołączyła do akcjonariatu InventionMed. Zakupiono łączny pakiet ponad 10 mln akcji przez co SoftBlue stało się głównym akcjonariuszem spółki technologicznej z branży medycznej. Decyzję o skupie akcji podjęto z uwagi na wspólnie rozpoczęte projekty i pokrewny profil działalności obu firm. SoftBlue prowadzi także rozmowy z firmą Letus Capital na temat współpracy w obszarze projektów B+R. Ponadto Softblue ogłosiło zwiększenie zaangażowania w akcje LC powyżej 5 proc. kapitału.

SoftBlue S.A. to innowacyjna spółka, która powstała 2003 roku w Bydgoszczy. Firma komercjalizuje badania naukowe oraz prowadzi działania doradcze dla instytucji publicznych i biznesu, a także projekty dedykowane systemom IT. Spółka posiada grono ekspertów, dzięki którym uruchomiony został własny Dział Badań i Rozwoju, skupiający się na trzech głównych obszarach: biotechnologii, teleinformatyce oraz programowaniu. 

SoftBlue prowadzi szereg działań mających na celu udogodnienia dla społeczeństwa oraz ochronę środowiska. Spółka opracowała między innymi autorskie systemy w dziedzinie ochrony powietrza np.: SoftBlue Airdron

SoftBlue jest członkiem Europejskiej Agencji Kosmicznej (European Space Agency).

Od 2015 roku spółka jest notowana na rynku NewConnect.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk