• Odbierz prezent
 sobotę, 08 stycznia - Rekomendacja giełdowa dla akcji spółki Bank Pekao SA
fot. freepik.com

Zacznijmy od wyjaśnienia co to jest rekomendacja. Z pewnością każdy z Was przynajmniej raz zdążył już usłyszeć słowo rekomendacja giełdowa. Rekomendacja jest publikacją udostępnianą w określonych odstępach czasowych najczęściej autorstwa analityków domu lub biura maklerskiego, instytucji kredytowej czy innych firm. Dokumenty takie powstają głównie po to, aby wesprzeć inwestorów w dokonywaniu świadomych i przemyślanych transakcji. Prawdą jest, że rekomendacje nie zawsze się sprawdzają, trzeba tutaj podkreślić, że aby korzystać z zaleceń trzeba potrafić je odpowiednio ocenić a co za tym idzie mieć wystarczające pojęcie o funkcjonowaniu giełdy i rynku akcji. Definicja rekomendacji giełdowej jest w Rozporządzeniu Ministra Finansów.

Dokument powinna zawierać:

  • autora bądź autorów,
  • datę publikacji materiału,
  • okres obowiązywania,
  • zapisek dotyczący tego, do kogo kierowany jest materiał,
  • zalecenia,
  • cenę docelową,
  • zapisy dotyczące zasad aktualizacji,
  • analizę działań danej spółki.

W treści dokumentu głównymi aspektami, na które zwracają uwagę odbiorcy są cena docelowa oraz zalecenia, jakie wystawia analityk.

Skrót rekomendacji

Firma rekomendująca Trigon DM SA dnia 2021-12-10 00:00 wystawiła rekomendację dla akcji Bank Pekao SA. Aktualne notowania akcji utrzymują się na poziomie 115 PLN, a cena docelowa jest ustalona na 125 PLN. Autor rekomendacji wystawił zalecenie trzymaj. Wcześniejsza rekomendacja dla tej spółki notowanej na giełdzie była opublikowana 2020-12-10 00:00, gdzie ówczesna cena mieściła się w granicach 61.8 PLN, z kolei cenę docelową ustalono wówczas na: 61.8 PLN. Zespół analityczny wydał wtedy zalecenie kupuj

 

X

Nazwa spółki, której dotyczy rekomendacja

Autor

Data sporządzenia dokumentu

Zalecenia analityków

Cena aktualna akcji spółki

Cena docelowa

Obecna rekomendacja

Bank Pekao SA

Trigon DM SA

2021-12-10 00:00

trzymaj

115

125

Poprzednia rekomendacja

Bank Pekao SA

Trigon DM SA

2020-12-10 00:00

kupuj

61.8

65


Rekomendacje giełdowe

Tutaj znajdziesz materiały zawierające rekomendacje giełdowe i zalecenia analityków dla wszystkich spółek notownych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wystawiane są przez domy i biura maklerskie, w oparciu o wszelkie dane i sprawozdania finansowe udostępniane przez spółki akcyjne, analizę otoczenia oraz analizę biznesu. Wystawcy rekomendacji nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestorów oparte na udostępnianych zaleceniach. Treść rekomendacji dostarcza agencja informacyjna - Notoria Serwis.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk