• Odbierz prezent
Sniper Ghost Warrior Contracts rentowny najpóźniej w III kwartale

CI Games szacuje, że najnowsza gra studia powinna uzyskać rentowność w ciągu najbliższych miesięcy, najpóźniej w III kwartale br. Od dnia premiery do końca marca gra wygenerowała 39 mln zł przychodów ze sprzedaży, przy kosztach produkcji i marketingu na poziomie 35 mln zł oraz koszcie wytworzenia nośników fizycznych na poziomie 9 mln zł.

- Na podstawie dotychczasowej sprzedaży oraz poniesionych kosztów szacuję, iż gra Sniper Ghost Warrior Contracts będzie rentowna najpóźniej w III kwartale br. To dowodzi, że skutecznie realizujemy obraną wcześniej strategię oraz dodaje pewności, że mimo naszego rozwoju mamy ogromną szansę stać się cyklicznie dochodową spółką. – komentuje Marek Tymiński, prezes CI Games.

Spółka prowadzi prace produkcyjne związane z kontynuacją strzeleckiej serii. Sniper Ghost Warrior Contracts 2 jest na zaawansowanym etapie rozwoju, a tytuł ma szanse zadebiutować jeszcze w tym roku.

CI Games kontynuuje również rozwój Lords of the Fallen 2. Prace prowadzi wewnętrzny zespół deweloperski w modelu opierającym się o bliską współpracę z zewnętrznymi podwykonawcami.

- Mamy w pełni uregulowaną sytuację prawną dotyczącą marki Lords of the Fallen oraz najnowszej gry z tej marki. Rozpoczęliśmy dalszy proces produkcji gry Lords of the Fallen 2, opierając się w dużym stopniu na wykonanych już wcześniej pracach nad tą grą. – dodaje Marek Tymiński.

Najbliższą premierą Grupy CI Games, która planowana jest nie później niż na III kwartale br., jest pierwszy tytuł od United Label, pod tytułem Röki. Gra ukaże się równocześnie na platformę PC oraz Nintendo Switch. Na zaawansowanym poziomie produkcji jest także druga gra z portfolio United Label – Eldest Souls. Oba tytuły były wymienione przez platformę Nintendo w globalnej komunikacji jako jedne z kluczowych gier indie.

O CI Games

CI Games to globalny wydawca, deweloper i dystrybutor produktów w zakresu rozrywki interaktywnej. Siedziba spółki mieści się w Warszawie, a działalność w Ameryce Północnej i Południowej prowadzona jest z biura w Nowym Jorku. Spółka została utworzona w 2002 r., a jej akcje są notowane na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W portfelu CI Games znajdują się wysoko oceniane, sprzedawane w wielomilionowych nakładach tytułu Lords of the Fallen i Sniper Ghost Warrior, seria gier, której globalna sprzedaż przekroczyła 7 mln egzemplarzy. Spółka pracuje obecnie nad kilkoma szeroko znanymi grami wieloplatformowymi, w tym Sniper Ghost Warrior: Contracts 2, kolejną edycją gry akcji RPG Lords of the Fallen oraz innymi tytułami, których nazwy nie zostały jeszcze ogłoszone.

Więcej informacji na temat CI Games znajduje się pod adresem www.cigames.com, prace zespołu można też śledzić na Facebooku albo na profilu w serwisie Twitter.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk