• Odbierz prezent
Śnieżka prezentuje wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. Przychody spółki wzrosły o 30%

22 maja spółka Śnieżka, znana z produkcji farb i lakierów, opublikowała wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. Były one lepsze niż przed rokiem. Sytuacja związana z pandemią koronawirusa nie zaszkodziła wynikom spółki.

 

22 maja po sesji na GPW Śnieżka opublikowała wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. Przychody wyniosły 167,8 mln zł wobec 128,5 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. Były one wyższe o 30,5% niż przed rokiem. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 20,1 mln zł wobec 17,3 mln zł rok wcześniej, co stanowi wzrost o 16,2% rok do roku. Śnieżka zakończyła I kwartał zyskiem netto w wysokości 15,3 mln zł wobec 14,1 mln zł przed rokiem. Zysk netto jednostki dominującej wyniósł 14,2 mln zł wobec 13 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku, co stanowi wzrost o 1,3% rok do roku. Wynik EBITDA wyniósł 28,1 mln zł i był wyższy o 24,3% niż rok wcześniej.

Przychody ze sprzedaży na polskim rynku wzrosły o 1,6% i wyniosły 106 mln zł. Na rynku węgierskim, który stanowi drugi najważniejszy dla spółki rynek, przychody wyniosły 33 mln zł. Śnieżka osiągnęła też lepsze wyniki sprzedażowe na Ukrainie i Białorusi. Na Ukrainie przychody wzrosły o 17,7% do poziomu 16,1 mln zł. Na Białorusi spółka osiągnęła przychody w wysokości 6,8 mln zł, co stanowi wzrost o 15,6%.

Spółka poinformowała, że sytuacja związana z koronawirusem nie odbiła się na wynikach za I kwartał. Dodano, że w ostatnim czasie w marketach budowlanych widać większy ruch, co przekłada się także na sprzedaż farb i lakierów. Większa ilość czasu spędzanego w domu lub w ogrodzie może sprzyjać remontom.

Śnieżka poinformowała także, że istotne było czasowe ograniczenie produkcji w zakładzie na Ukrainie od 24 marca do 11 maja 2020 roku, spowodowane wprowadzeniem w tym kraju ograniczeń w handlu. Obecnie produkcja w zakładzie przebiega już bez zakłóceń.

 

Notowania: Sniezka SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:SKA/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk