• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
Ethereum smart kontrakty huragan ubezpieczenia

Smart kontrakty znajdują coraz więcej nowych zastosowań. Jednym z nich jest ułatwienie procesu uzyskiwania odszkodowań od firm ubezpieczeniowych poszkodowanym klientom. Portal CryptoGlobe poinformował o innowacyjnym start-upie, który usprawni proces wypłat odszkodowań ofiarom huraganu.

 

Innowacyjny start-up pomoże ofiarom huraganu

Wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych oczekuje silnego huraganu Florence, który zbliża się do Karoliny Północnej i Południowej oraz Wirginii. Według meteorologów może to być jedna z największych tego typu klęsk żywiołowych w tym regionie w ciągu ostatnich 25 lat.

Zwraca się uwagę na to, że tradycyjne metody reagowania na sytuacje kryzysowe spowodowane klęskami żywiołowymi są raczej mało efektywne i nieadekwatne.

Aby wyeliminować liczne problemy związane z dochodzeniem odszkodowań od firm ubezpieczeniowych, start-up Etherisc opracował program wypłat odszkodowań oparty na smart kontraktach.

 

Etherisc wychodzi naprzeciw oczekiwaniom

Etherisc z siedzibą w Szwajcarii został założony w 2017 r. Oferuje zdecentralizowaną platformę mającą na celu rozwój produktów ubezpieczeniowych. Projekt został utworzony na blockchainie Ethereum. Ma na celu automatyzację procesu rozpatrywania wniosków o odszkodowania dla osób dotkniętych skutkami klęsk żywiołowych, aby skrócić czas oczekiwania na otrzymanie należnych im środków.

Zwraca się uwagę na to, że obecny tradycyjny system wypłat ubezpieczeń wymaga zatwierdzania dokumentów przez różne „strony trzecie” przed dokonaniem płatności.

Po zebraniu 3,6 mln USD w ramach ICO, szwajcarska firma zaangażowała się w pomoc wielu firmom ubezpieczeniowym w przenoszeniu kluczowych elementów ich systemów do systemu ubezpieczeń opartego na smart kontraktach, aby proces rozpatrywania roszczeń mógł być sprawniejszy. Obejmuje m. in. tworzenie polis ubezpieczeniowych za pomocą smart kontraktów. Dane otrzymane z wiarygodnych źródeł, takich jak szacunki szkód spowodowanych przez klęski żywiołowe, mogą być także używane do automatycznej realizacji wniosków o wypłaty odszkodowań.

Etherisc ma na celu automatyzację wypłat odszkodowań, opierając się na danych, dotyczących prędkości wiatru dostarczanych przez Uniwersytet Stanu Kolorado.

Obecnie przewidywane straty związane z huraganem Florence są szacowane na 170,2 mld USD.

Renat Khasanshyn – współzałożyciel Etherisc poinformował, że jego firma nie będzie w stanie pomóc ofiarom ze stanu Wirginia, również dotkniętego przez huragan w tym samym czasie. Wyjaśnił, że „uruchomienie produktu w wielu lokalizacjach nie jest łatwym zadaniem” i może zająć dużo czasu, aby wprowadzić odpowiednie procedury ubezpieczeniowe dla różnych regionów.

 

Smart kontrakty w ubezpieczeniach coraz bardziej popularne

Warto wspomnieć, że rozwiązanie Etherisc jest obecnie używane również przez start-up technologiczny Hurricane Guard z siedzibą w Puerto Rico. W zeszłym roku rejon ten nawiedził huragan Maria, z którego skutkami władze nadal się zmagają, a proces przyznawania odszkodowań wciąż trwa. Zwraca się uwagę na niedoszacowanie siły tego huraganu oraz potencjalnych szkód powstałych w wyniku jego działania.

Smart kontrakty są również wykorzystywane przez znaną firmę ubezpieczeniową AXA. Wprowadziła ona program ubezpieczeń lotów oparty na smart kontraktach Ethereum, który został zaprojektowany do automatycznych wypłat za odwołane loty.

 

Czytaj także: Smart kontrakty - co warto wiedzieć?

Często możemy spotkać się z pojęciem smart kontraktów, jednak czy wszystko o nich wiemy? Czym są smart kontrakty? Jak działają? Jakie są ich najczęstsze zastosowania? Jakie mogą wiązać się z nimi wątpliwości? Jak wygląda ich przyszłość? J. R. Gutierrez postanowił przybliżyć te zagadnienia w przystęp.. Czytaj
Smart kontrakty - co warto wiedzieć?


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestorka. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk