• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
easyMarkets
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wyglądają ostatnie posunięcia w całej sprawie

Po wyjściu na światło dzienne skandalu z udziałem kancelarii Mossack Fonseca, władze wielu państw na całym świecie zaczęły baczniej przyglądać się, czy znane osobistości ze świata polityki, biznesu i sportu z ich kraju, nie popełniały przestępstw ukrywając swoje środki finansowe w rajach podatkowych.

 

Przed kilkoma dniami z kancelarii Mossack Fonseca w Panamie wyciekło ponad 11 milionów dokumentów dotyczących różnego rodzaju oszustw podatkowych. W głównej mierze są to dokumenty zawierające informacje o ukrywaniu przychodów przed urzędem skarbowym i próbie schowania ich w bezpiecznych rajach podatkowych.

 

Wczoraj do biur firmy Mossack Fonseca w Panamie wkroczyli prokuratorzy, aby zebrać potrzebny materiał dowodowy. Aktualnie trwa przeszukanie i analiza dokumentów, aby odnaleźć wszystkie osoby, które mogły być zamieszane w te oszustwa finansowe. Cały budynek przez okres rewizji został otoczony kordonem policji, aby zapewni najwyższy poziom bezpieczeństwa.

 

W oświadczeniu napisanym przez prokuratorów można doszukać się następujących informacji: "Przeszukanie ma na celu pozyskanie dokumentów związanych z ostatnimi publikacjami prasowymi. Chodzi o to aby ustalić czy firma naprawdę przeprowadzała nielegalne operacje finansowe i w jakim stopniu była zamieszana w całą tą sytuację".

 

Poza Panamą podobne przeszukania dokonano w innych zagranicznych filiach grupy Mossack Fonseca. W zeszłym tygodniu w Salwadorze udało się zabezpieczy ć twarde dyski z wielu komputerów, natomiast w poniedziałek miało miejsce przeszukanie w peruwiańskiej filii w Limie.

 

Sprawa przybiera globalny rozgłos i pretenduje do miana największej afery finansowej ostatnich czasów,  ponieważ panamska kancelaria podatkowa i prawna udzielała swoich usług bardzo dużej liczbie klientów. Współpracowała z najważniejszymi instytucjami finansowymi takimi jak: Deutsche Bank, HSBC, Societe Generale, Credit Suisse, UBS czy Commerzbank.


easyMarkets

easyMarkets (wcześniej EasyForex) jest brokerem świadczącym usługi w 160 krajach. Zapewnia dostęp do ponad 175 produktów inwestycyjnych, w tym: walut, towarów i opcji. easyMarkets posiada licencję cypryjską - CySEC (ważną na terenie całej UE na mocy dyrektywy MIFiD) oraz australijską - ASIC.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk