• Odbierz prezent
sesja gpw

Pierwsza sesja w tym tygodniu nie była zbyt udana dla warszawskiej giełdy. W trakcie dnia indeks WIG poruszał się ruchem bocznym. W pierwszej połowie przeważały nieco wzrosty, ale w drugiej sytuacja odwróciła się i indeks szerokiego rynku ostatecznie stracił 0,32%.

 

WIG

wig

 

Indeks WIG20 spadł dziś o 0,29%. Wśród największych spółek słabo radziły sobie spółki energetyczne, ale najbardziej przecenione zostały akcje KGHM (-3,87%). Drugi najsłabszy wynik uzyskała Energa, której akcje spadły o 3,21%. 11 z 20 spółek indeksu zakończyły sesję na plusie, ale tylko w 3 przypadkach wzrosty były wyraźne, czyli wyższe niż 1%. Najlepiej wypadły dziś spółki paliwowe – Lotos zyskał 2,40%, a PKN Orlen 1,82%.

Dużo gorzej od blue chipów spisały się dziś średnie spółki. Indeks mWIG40 spadł o 0,57%. Dużo lepiej wypadły małe spółki – indeks sWIG80 zyskał 0,11%.

 

5 z 14 indeksów sektorowych zakończyło dzień na plusie, ale tak naprawę tylko WIG-PALIWA zyskał wyraźnie (+1,06%). Najgorzej, głównie przez słabą  sesję KGHM, wypadł sektor wydobywczy – indeks WIG-GORNIC stracił aż 3,44%. Słabo wypadły również wspomniane już spółki energetyczne – indeks WIG-ENERG stracił 1,75%.

W ujęciu całego parkietu zdecydowanie przeważał kolor czerwony. 170 spółek (40%, łącznie z rynkiem NewConnect) zamknęło dzień na minusie, a 121 (28%) na plusie.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk