• Odbierz prezent
  • Odbierz prezent
sesja GPW

Po wczorajszej fatalne sesji dziś giełda zaczyna dzień również od spadków. Indeks WIG już po 30 minutach traci 0,37%.

 

WIG

wig 

 

Indeks WIG20 traci nieznacznie mniej niż indeks szerokiego rynku, bo 0,33%. Na plusie mamy jednak aż 9 z 20 blue chipów. Najmocniej zyskują spółki odrabiające wczorajsze duże straty. Na czele mamy więc Eurocash, którego akcje zyskują dziś 1,67%, po tym jak wczoraj zaliczyły dwucyfrowe spadki. Wysoko jest także PKN Orlen (+1,12%) i Lotos (+0,64%). Mocno tracą za to telekomy – najmocniej spadające spółki to dziś Orange Polska (-2,81%) i Cyfrowy Polsat (-2,14%). Słabo wypadają również banki, spośród których najmocniej tanieją akcje mBanku (-1,44%).

Nieco mocniej od blue chipów zniżkują akcje średnich i małych spółek – indeks mWIG40 traci 0,43%, a sWIG80 0,37%.

 

W przekroju sektorowym widoczna jest względna równowaga - na minusie mamy 7 z 14 indeksów sektorowych. Najsłabiej wypadają spółki chemiczne, a dopiero za nimi plasują się telekomy i banki – indeks WIG-CHEMIA traci dziś 1,36%. Dobrze radzą sobie za to spółki paliwowe i budowlane – indeks WIG-PALIWA zyskuje 0,87%, a WIG-BUDOW 0,81%.

W ujęciu całego parkietu widoczna jest jednak przewaga spadków. Na czerwono świeci się obecnie 137 spółek (32%, łącznie z rynkiem NewConnect), a na zielono tylko 91 (21%).


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk