Publikacja: -
Wydarzenie: -
Pilne
FxMag Partner

Słaby odczyt ADP przed jutrzejszymi 'payrollsami'

adp
Z artykułu dowiesz się:
- Jak wypadły dzisiejsze odczyty z gospodarki USA

Tym razem raport ADP dotyczący zatrudnienia w sektorze prywatnym w USA rozczarował. Słabe wyniki nieznacznie osłabiły dolara i dały negatywny sygnał przed jutrzejszą publikacją 'payrollsów'.

 

Według agencji ADP zatrudnienie w sektorze prywatnym w USA wzrosło w grudniu o 153 tys. po wzroście o 215 tys. w listopadzie. Jest to wynik słabszy od prognoz, które zakładały wzrost o 170 tys.

 

Wzrost zatrudnienia w sektorze prywatnym (ADP)

 Słaby odczyt ADP przed jutrzejszymi

 

Dane te są negatywnym sygnałem przed jutrzejszą publikacją raportu z rynku pracy w USA. Mimo wszystko odchylenie na poziomie 17 tys. nie jest na tyle duże, by miało bardzo istotną wartość prognostyczną. Na plus wypadły wtorkowe odczyty PMI dla sektora przemysłowego, które wykazały poprawę w zatrudnieniu. Dziś poznamy analogiczne dane dotyczące sektora usługowego, dzięki czemu będziemy mieli lepszy obraz sytuacji przed jutrzejszym odczytem NFP.

Prognozy dla zatrudnienia w sektorach pozarolniczych (NFP) zakładają wzrost na poziomie 178 tys., czyli taki sam jak w listopadzie. Wtedy, pomimo znacznego pozytywnego odchylenia wskaźnika ADP pdczyt NFP różnił od prognoz tylko o 3 tys. (na plus). Raport z rynku pracy w USA zostanie opublikowany tradycyjnie w pierwszy piątek miesiąca (06.01) o 14:30 czasu polskiego.

 

Po dzisiejszych odczytach dolar osłabiał się na rynku walutowym. Kurs EUR/USD po publikacji danych zwyżkował o około 20 pipsów i po raz kolejny próbuje dziś przebić się przez strefę oporo przy poziomie 1,05.

 

EUR/USD - M5

Słaby odczyt ADP przed jutrzejszymi

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
FxMag Partner
Zamknij
Zarejestruj się, aby otrzymać pełen dostęp do zasobów portalu oraz 1 nr magazynu FXMAG za darmo!