Publikacja: -
Wydarzenie: -
Pilne
FxMag Partner

Słaby odczyt ADP przed jutrzejszymi 'payrollsami'

adp
Z artykułu dowiesz się:
- Jak wypadły dzisiejsze odczyty z gospodarki USA

Tym razem raport ADP dotyczący zatrudnienia w sektorze prywatnym w USA rozczarował. Słabe wyniki nieznacznie osłabiły dolara i dały negatywny sygnał przed jutrzejszą publikacją 'payrollsów'.

 

Według agencji ADP zatrudnienie w sektorze prywatnym w USA wzrosło w grudniu o 153 tys. po wzroście o 215 tys. w listopadzie. Jest to wynik słabszy od prognoz, które zakładały wzrost o 170 tys.

 

Wzrost zatrudnienia w sektorze prywatnym (ADP)

 Słaby odczyt ADP przed jutrzejszymi

 

Dane te są negatywnym sygnałem przed jutrzejszą publikacją raportu z rynku pracy w USA. Mimo wszystko odchylenie na poziomie 17 tys. nie jest na tyle duże, by miało bardzo istotną wartość prognostyczną. Na plus wypadły wtorkowe odczyty PMI dla sektora przemysłowego, które wykazały poprawę w zatrudnieniu. Dziś poznamy analogiczne dane dotyczące sektora usługowego, dzięki czemu będziemy mieli lepszy obraz sytuacji przed jutrzejszym odczytem NFP.

Prognozy dla zatrudnienia w sektorach pozarolniczych (NFP) zakładają wzrost na poziomie 178 tys., czyli taki sam jak w listopadzie. Wtedy, pomimo znacznego pozytywnego odchylenia wskaźnika ADP pdczyt NFP różnił od prognoz tylko o 3 tys. (na plus). Raport z rynku pracy w USA zostanie opublikowany tradycyjnie w pierwszy piątek miesiąca (06.01) o 14:30 czasu polskiego.

 

Po dzisiejszych odczytach dolar osłabiał się na rynku walutowym. Kurs EUR/USD po publikacji danych zwyżkował o około 20 pipsów i po raz kolejny próbuje dziś przebić się przez strefę oporo przy poziomie 1,05.

 

EUR/USD - M5

Słaby odczyt ADP przed jutrzejszymi

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij
Zarejestruj się, aby otrzymać pełen dostęp do zasobów portalu oraz 1 nr magazynu FXMAG za darmo!