• Odbierz prezent
Słabe zakończenie tygodnia na indeksie WIG20. Kurs FW20 zyskał jedynie 20 ptk

Zamkniecie tygodnia na krajowym rynku przebiegało dość spokojnie. Kurs FW20 w stosunku do poprzedniego zamknięcia zyskał ponad 20 pkt., ale cała zwyżka została zrobiona na otwarciu notowań, w kolejnych godzinach sesji notowania niemal stały w miejscu.

Zmienność śródsesyjna wyniosła raptem 15 pkt, dopełnieniem jest wolumen obrotu najniższy od początków „rynkowej pandemii”. Na wykresie 60-min kurs nadal pozostaje w kilkutygodniowym trendzie bocznym, ostatnio bliżej jego podstawy (1564 pkt.) z zarysowującym się wewnętrznym oporem poniżej 1620 pkt. Na wykresie dziennym faza konsolidacji rozciąga się w czasie. Przede wszystkim jest nadal widoczna silna presja strefy oporu 1688 pkt. określonej zniesieniem 50% z wcześniejszej fali spadkowej. Kurs utrzymuje się poniżej średniej 15 sesyjnej, jednocześnie MACD jest bliski przebicia w dół linii sygnalnej.

Na rynkach zagranicznych zamknięcie tygodnia przyniosło umocnienie głównych indeksów zachodnich, dziś zyskują na wartości giełdy azjatyckie. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy zachodnie implikuje wzrostowe otwarcie sesji dla FW20. Bardzo słabe piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy usuwają się cień aktywnej polityki banków centralnych oraz oczekiwań względem powolnego „otwierania” gospodarek. W dzisiejszym kalendarium nie ma istotniejszych, cenotwórczych wydarzeń. /Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Słabe zakończenie tygodnia na indeksie WIG20. Kurs FW20 zyskał jedynie 20 ptk - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk