• Odbierz prezent
Słabe wyniki PKNORLEN źle przyjęte przez akcjonariuszy

Pod wpływem słabszych nastrojów na globalnych rynkach, również krajowe spółki poddawały się wczoraj zniżce. Kurs FW20 na wykresie 60-min zszedł do podstawy kilkutygodniowego trendu bocznego określającej wsparcie w pobliżu 1564 pkt.

Ewentualne przebicie w dół będzie identyfikowane jako sygnał do dalszego pogłębienia zniżki. Wskutek negatywnej zmiany kontraktów terminowych na główne indeksy zagraniczne od wczorajszego popołudnia, naruszenia tej bariery można spodziewać się już z początkiem sesji dla FW20. Na diagramie dziennym notowania pozostają w fazie konsolidacji z rosnącym ryzykiem dolnego wybicia. Ostatnia, nieudana próba testowania oporu zniesienia 50% wcześniejszej fali spadkowej zdecydowanie osłabiła animusz kupujących. MACD jest bliski wygenerowania sygnału sprzedaży.

Wśród spółek indeksu bazowego słabo zachowywały się wczoraj największe tuzy WIG20 – energetyka (wraz z paliwowym) i banki. Słabe wyniki PKNORLEN (wysokie odpisy) i redukcja planowanej dywidendy zostały źle przyjęte przez akcjonariuszy. Dziś o rekomendacji Zarządu w sprawie dywidendy poinformował LOTOS, Jest propozycja wypłaty 1 zł na akcję, przed rokiem to było 3 zł. Rano został opublikowany raport o niemieckiej produkcji przemysłowej, jest wykazany spadek silniejszy od prognoz (11,6% r/r vs 8,9% prognoz). Popołudniu zostanie podany cotygodniowy raport o nowych zasiłkach dla bezrobotnych w USA – oczekiwane jest utrzymanie wysokiego poziomu. Natomiast w porannych doniesieniach na plus pozostaje raport z Chin o kwietniowym eksporcie, który lekko wzrósł r/r w miejsce oczekiwanego spadku.

/Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Słabe wyniki PKNORLEN źle przyjęte przez akcjonariuszy - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk