• Odbierz prezent
sesja gpw

Środowa sesja na GPW zaczyna się niezbyt dobrze. Indeks WIG otwarł notowania niewielką luką spadkową i na początku sesji spada. Po 30 minutach notowań indeks szerokiego rynku traci 0,15%.

 

WIG

 

wig

 

Słabo na samym początku sesji spisują się największe spółki – indeks WIG20 po 30 minutach tracił 0,28%, choć później mocno ruszył w górę. Na początku sesji na plusie mamy tylko 4 z 20 blue chipów, a najwięcej, po 1,28%, zyskują Cyfrowy Polsat i Lotos. Wyraźnie traci za to JSW (-2,25%) i mocny wczoraj LPP (-1,13%).

Lepiej od dużych spółek dzień zaczęły te średnie – indeks mWIG40 zyskuje 0,24%. Indeks małych spółek – sWIG80 – traci 0,11%.

 

Początek czwartkowej sesji najsłabiej wygląda w przypadku spółek z branży mediów – indeks WIG-MEDIA traci 1,10%. Dobrze radzą sobie spółki informatyczne i telekomy. Indeksy WIG-INFO i WIG-TELKOM, dzięki swoim liderom zyskują odpowiednio 0,50% i 0,44%.

W przekroju całego parkietu sytuacja jest dość wyrównana. Na minusie mamy 105 spółek (25%, łącznie z rynkiem NewConnect), a na minusie niewiele mniej, bo 102 (24%).

 


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk