• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
gospodarka strefy euro
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wypadły dzisiejsze odczyty makroekonomiczne ze strefy euro
- Jak na dane zareagował rynek walutowy

Dzisiejszy dzień jest dość obfity pod względem odczytów istotnych danych makroekonomicznych. Dzięki temu możemy liczyć na dość dużą zmienność, która jest istotna zwłaszcza dla day-traderów.

W przedpołudniowej sesji odczytów kluczowe były dane z Europy. Ich istotność jest dodatkowo podyktowana trendem bocznym, który od 2 tygodni obserwujemy w przypadku pary EURUSD. Kurs EURUSD porusza się w około 100 pipsowym przedziale pomiędzy poziomami  1,133 i 1,144. Szansy na wybicie z tego przedziału nie dały jednak publikacje dotyczące inflacji z dwóch istotnych gospodarek europejskich: Francji i Hiszpanii. W związku z tym, że były to ponowne odczyty za marzec szansa na odchylenia od prognoz, które spowodowałyby większe ruchy były niewielkie. Opublikowano dokładnie takie same dane jak dwa tygodnie temu, a na rynku walutowym nie obserwowaliśmy podwyższonej zmienności.

Nieco większą nadzieję inwestorzy pokładali w opublikowanych o godzinie 11:00 danych o produkcji przemysłowej w strefie euro (za luty). Te okazały się słabe. W ujęciu miesięcznym wartość produkcji przemysłowej spadła o 0,8%. Spadek produkcji przemysłowej w lutym był spodziewany, ale eksperci szacowali, że będzie on nieznacznie mniejszy i wyniesie 0,7%. W ujęciu rocznym odnotowano wzrost o 0,8% przy czym był on znacznie słabszy od prognozowanego 1,2%.

Pomimo słabych danych i tego, że przed publikacją kurs poruszał się w okolicy dolnego ograniczenia konsolidacji do wybicia nie doszło. Nie wykluczone są kolejne próby ataku na poziom 1,133. Od tego w którym kierunku zostanie wybita obecna konsolidacji może zależeć przyszły kierunek ruchu rynku. Wybicie poziomu 1,144 może być początkiem silnego ruchu wzrostowego, natomiast wybicie dołem świadczyłoby o powrocie do trendu bocznego, trwającego już przeszło rok.

 

EURUSD - H1

FXMAG forex słabe dane z europy nie pomogły parze eurusd na wyjście z konsolidacji 1


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk