• Odbierz prezent
rynek pracy uk

Dane zawarte w raporcie z brytyjskiego rynku pracy okazały się nieco gorsze od prognoz ekonomistów. To wpłynęło na spadkową reakcję funta.

 

W październiku bezrobocie w Wielkiej Brytanii utrzymało się na poziomie 4,3% - najniższym od ponad 42 lat. To już czwarty miesiąc z rzędu z bezrobociem na tym poziomie, przy czym ekonomiści oczekiwali spadku bezrobocia do 4,2%.

 

Stopa bezrobocia

bezrobocie uk

 

Nieznacznie zawiodły również dane na temat wynagrodzeń. W ujęciu rok do roku, wynagrodzenia z wyłączeniem premii rosną o 2,3%, choć oczekiwano dynamiki na poziomie 2,5%. Istotniejsze jednak jest to, że wynagrodzenia z uwzględnieniem premii rosną o 2,5% r/r, co jest zgodne z oczekiwaniami ekonomistów.

 

Funt brytyjski reagował dziś nieznacznym osłabieniem na rozczarowujące dane z rynku pracy. Kurs GBP/USD zniżkował po publikacji o ponad 20 pipsów. Zmienność na parach z GBP była już wcześniej wyraźnie podwyższona, na co wpływ miały czynniki polityczne związane z procesem Brexitu.

 

GBP/USD – M5

gbpusd


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk