• Odbierz prezent
SKYHILL: Black Mist – nowy story gameplay trailer i edycje gry

Klabater S.A. i Mandragora Games studio udostępniły nowy trailer gameplayowy do SKYHILL: Black Mist, gry z gatunku izometryczny survival-horror. Edycje o zróżnicowanej zawartości zadebiutują na PC już 28 maja. Wersja na konsole (PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch) będzie dostępna od 27 sierpnia.

SKYHILL: Black Mist – nowy story gameplay trailer i edycje gry - 1

SKYHILL: Black Mist to kontynuacja Skyhill z 2015 roku, w której zadaniem gracza była ucieczka z opanowanego przez demony hotelu. Prosty pomysł opakowany w komiksową grafikę 2D przypadł do gustu tysiącom graczy na całym świecie, z miejsca stając się indie bestsellerem.

Gameplay trailer: https://youtu.be/UofpKIwH7_o

Premiera nowej odsłony Skyhilla już niedługo, zatem najwyższy czas, by podzielić się nowym trailerem z gry oraz dokładną informacją na temat poszczególnych jej edycji - powiedział Michał Gembicki, członek Zarządu Klabatera. Zespół twórców gry, Mandragora Studio, wytrwale pracuje w tych ostatnich dniach, by już 28 maja dać graczom powody do strachu. SKYHILL: Black Mist to niepowtarzalny miks rozgrywki znanej z gier skradankowych i najlepszych tradycji gatunku survival-horror – dodaje Gembicki.

SKYHILL: Black Mist zostanie wydany w trzech edycjach cyfrowych. Gracze będą mogli wybierać między wersjami: Standard, Enhanced oraz Ultimate Supporter's Bundle.

ENHANCED EDITION (ok 120 PLN)

Skyhill: Black Mist - Enhanced Edition zawiera:

  • Dodatek Elite Skin – Specjalny strój dla bohatera gry, luźno inspirowany kultowym bohaterem filmowym, mającym na koncie wiele brawurowych ucieczek z pogrążonych w chaosie budynków.
  • Komiks “Skyhill Inc.” – 24-stronnicowy komiks stanowiący wprowadzenie w fabułę gry.
  • Black Mist Artbook – zbiór artów i szkiców z gry wzbogacony o wiele grafik, z różnych okresów produkcji gry.

ULTIMATE SUPPORTER’S BUNDLE (ok. 140 PLN)

Skyhill: Black Mist – Ultimate Supporter’s Bundle to idealna pozycja dla największych entuzjastów uniwersum Skyhill. Edycja zawiera:

  • Dodatek Elite Skin DLC – Specjalny strój bohatera gry, luźno inspirowany kultowym bohaterem filmowym, mającym na koncie wiele brawurowych ucieczek z pogrążonych w chaosie budynków.
  • Komiks “Skyhill Inc.” – 24-stronnicowy komiks stanowiący wprowadzenie w fabułę gry.
  • Black Mist Artbook – zbiór artów i szkiców z gry wzbogacony o wiele grafik, z różnych okresów produkcji gry.
  • Oryginalną ścieżkę dźwiękową z gry (OST) – Niepokojący soundtrack pełen tajemniczej ambientowej muzyki, w tym utwór „Till We See the Clear Sky” w wykonaniu Anny Im.

SKYHILL: Black Mist – nowy story gameplay trailer i edycje gry - 2

SKYHILL: Black Mist, druga odsłona serii, to połączenie klasycznego horroru i rozgrywki rodem z gier survivalowych. Gra luźno nawiązuje do oryginalnego konceptu, ale gameplay’owo stanowi rewolucyjny krok do przodu. Tym razem twórcy przenieśli rozgrywkę w 3D, akcję pokazując w rzucie izometrycznym. Mechanika gry została znacznie wzbogacona o elementy stealth (popularne „skradanki”) czy rozwiązania znane z gier typu metroidvania, m.in. możliwość ponownej eksploracji już odwiedzonych lokacji w celu odnalezienia wcześniej niedostępnych przedmiotów i informacji. Ważnym elementem rozgrywki, również usprawnionym względem oryginału, pozostaje system craftingu umożliwiający graczom wytwarzanie przedmiotów, które pomogą przeżyć w najtrudniejszych warunkach.

Fabularnie SKYHILL: Black Mist inspirowany jest klasycznym kinem spod znaku horroru, wprowadzając jednocześnie tajemnicze i paranormalne wątki, które można skojarzyć z takimi serialiami jak Stranger Things. Gracz poznając historię nie może być pewien, co jest prawdą, a co iluzją. Zamknięty w nawiedzonym luksusowym kompleksie budynków będącym własnością tajemniczej korporacji Skyhill Inc., próbuje zrozumieć, co lub kto stoi za tytułową Czarną Mgłą, która zmienia ludzi w bezmyślne monstra.

Główne cechy gry:

Nieliniowa eksploracja

Gracz odkrywa sekrety budynku korporacji SKYHILL, jego zakamarki i ukryte przejścia. Czarna Mgła czyha wszędzie, w budynku szkoły dla miejscowych dzieciaków, w opuszczonym centrum handlowym, jak również w kinie. SKYHILL:

Przeżyj za wszelką cenę

Czarna Mgła spowijająca okolice zatruwa ciało i duszę gracza. Musi on szukać leków, by przeżyć. Bez przerwy analizować sytuację, by nie zwariować. Gracz musi utrzymać się przy życiu zbierając surowce i nimi zarządzając. Grający tworzy też nowe przedmioty i bronie, a wszystko to po to, by przeżyć wystarczająco długo i ze zwierzyny stać się łowcą.

Graj po swojemu

Tylko od gracza zależy jak poradzi sobie z trudnościami, które napotka oraz z przeciwnikami, którzy próbują go wykończyć na każdym kroku. Grający musi wykorzystać otoczenie, by zastawiać na przeciwników pułapki, skradać się za ich plecami lub używać brutalnej, zwierzęcej siły.

Tajemnica Czarnej Mgły

W SKYHILL: Black Mist nic nie jest takie, jak się wydaje. Skąd wzięła się tajemnicza Czarna Mgła? Kto ją przywołał i dlaczego? Gracz odkrywa tajemnicę, która za nią stoi i próbuje odróżnić rzeczywistość od iluzji.

Więcej informacji na karcie Steam gry.

***

Klabater S.A. to polski wydawca i producent gier wideo. Spółka świadczy twórcom gier wideo (developerom) kompleksowe usługi, począwszy od finansowania produkcji przez doradztwo strategiczne i pomoc w zarządzaniu projektem i produkcją, aż po planowanie i realizację kampanii reklamowych i działań PR/Social Media. Klabater posiada również status wydawcy konsolowego na platformach Microsoft Xbox, Sony PlayStation oraz Nintendo Switch oraz własny zespół developerski działający pod marką Kraken Unleashed.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk